İsrail’e göre Arap dünyasının lideri

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ı Arap dünyasının lideri olarak ülkeye davet etti.

Suudi Arabistan’ı Arap dünyasının lideri olarak tanımlayan İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ı ülkesine davet etti. İsrail merkezli Haaretz gazetesine göre, krallık İsrail-Filistin barış sürecinin sponsoru olarak kabul edilecek.

İsrail merkezli Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ı Arap dünyasının lideri olarak ülkeye davet etti. Katz, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararının ardından sekteye uğrayan İsrail-Filistin barış sürecinin sponsoru olarak Suudi Arabistan’ı görmek istediklerini dile getirdi. Katz, Bin Salman’ın ülkelerine gelmesinden ve süreçte arabuluculuk görevi üstlenmesinden mutlu olacaklarını dile getirdi.

Suudi Arabistan Kralı Selman da bugün yaptığı açıklamada, Trump’ın kararına değinirken, ‘Filistinlilerin de Doğu Kudüs’ü başkent olarak tanıma hakkı vardır’ ifadelerinde bulunmuştu. (cnnturk)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *