Siber saldırıya uğrayan İsrail internet sitelerinde “Kudüs Filistin’in Başkentidir” mesajı ile ezan yayını ​

Siber saldırıya uğrayan İsrail internet sitelerinde “Kudüs Filistin’in Başkentidir” mesajı ile ezan yayını ​

İşgal rejimine ait bazı internet siteleri dün gece yoğun bir şekilde siber saldırıya maruz kalırken, bu sitelerin ana sayfalarında işgal güçlerinin Cuma günü Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne ateş açmasını gösteren resimler yayınlandı.

İsrail sitelerine siber saldırı düzenleyenler, sitelerin ana sayfalarına ayrıca İngilizce olarak “Kudüs Filistin’in başkenti… Şehitlerimizi unutmayacağız” yazdı.

Siber saldırıya maruz kalan siteler arasında işgal belediyelerine ait sitelerle İsrailli Öğretmenler Sendikası’nın sitesi ve İsrail Operası sitesinin de olduğu belirtildi.

İşgal rejimi kurumlarına ait sitelere girenlerin işgal güçlerinin aşırı şiddete başvurduğunu gösteren resimleri görmekle birlikte ezan sesi duyduğu kaydedildi.

İşgal güçleri geçtiğimiz Cuma günü Gazze Şeridi sınırında Toprak Günü’nün 42’nci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne ateş açtı.

Büyük Felaket (En-Nekbe)’nin yıldönümüne denk gelen 15 Mayıs’a kadar sürmesi beklenen barışçıl gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu şu ana kadar 19 Filistinli şehit oldu ve yüzlercesi de yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *