• Yedek_Guncel
 • Yedek_Guncel

  İsrail'in, Afrika Birliği'ne gözlemci kabul edilmesine itirazlar

  Namibya İsrail'e verilen statüye itiraz etti, İsrail'e verilen bu statünün, Afrika Birliği ülkelerinin Filistin davasını destekleme konusundaki katı ve kararlı tutumuna da aykırı olduğunu vurguladı. Güney Afrika Cumhuriyeti ise kararı 'dehşet verici' buldu.

 • Yedek_Guncel

  Tunus'ta 'uzlaşma' beklenmiyor!

  Tunuslu uzmanlar, Cumhurbaşkanı Kays Said ile onun kararlarına karşı çıkan siyasilerin bakış açıları arasında bir yakınlaşmanın olmayacağını ve ülkedeki siyasi krize uzlaşmacı bir çözüm bulunmasının uzak ihtimal olduğunu değerlendiriyor.

 • Yedek_Guncel

  'Tunus'ta darbeyi, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri planladı'

  Rıdvan Masmudi: "Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) bu darbeyi en az son 6 aydır planladığı, en azından benim için şimdi açık. Bu darbeyi planladılar ve bunu gerçekleştirmek ve ortamı yaratmak için çok çaba, para ve finansal kaynak harcadılar."

 • Yedek_Guncel

  Afgan hükümeti ‘Varoluş Kriziyle’ karşı karşıya

  ABD hükümetine bağlı Afganistan Yeniden Yapılanma Özel Başmüfettişliği'nin yeni yayınladığı rapora göre Kabil'deki Afgan hükümeti, ABD'nin Ağustos ayında Afganistan'dan çekilme sürecini tamamlamasından sonra vereceği varoluş mücadelesinde Taleban'a mağlup olabilir.

 • Yedek_Guncel

  Siyasi güç kavgasının merkezindeki proje: Kuzey Akım 2

  ABD ve Almanya arasında varılan anlaşma, Kuzey Akım 2 etrafındaki tartışmaları ve problemleri çözmekten uzak. Projenin siyasi etkisi ve uluslararası çatışma çıkarma riski halen devam ediyor.

 • Yedek_Guncel

  MSB: Gelişmeleri yakından takip ediyoruz

  Basın Bilgilendirme toplantısında MSB kaynakları, "ABD'nin Suriye kuzeyindeki varlıklarını artırdığına yönelik” iddiaların sorulması üzerine, “Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Varlığını artırdığına dair şu an için bir tespitimiz yok." diye konuştu.

 • Yedek_Guncel

  Manavgat, Akseki, Mersin, Adana, Osmaniye, Kilis ve Marmaris'te yangınlar

  AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, dün öğle saatlerinde Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada yangın çıktığı hatırlatılarak, yangına havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü belirtilirken, diğer bölgelerden de yangın haberleri geldi.

 • Yedek_Guncel

  Esad rejimi güneydeki Dera'da bir mahalleye askeri operasyon başlattı

  Esad rejimi, ülkenin güneyindeki Dera il merkezinde yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı Dera el-Beled Mahallesi'ne uyguladığı ablukanın kaldırılması için pazartesi varılan anlaşmaya rağmen askeri operasyon başlattı, mahallede çatışmalar yaşanıyor.

 • Yedek_Guncel

  Rip akıntısından kurtulmak mümkün mü?

  Boğulma ve çeken akıntı tehlikesine karşı ne yapmalı? Rip akıntısı, bilinen adıyla çeken akıntı. Deniz dibindeki kum tepelerinden kırılan dalgaların çukur bölgelere hareket etmesiyle oluşuyor.

 • Yedek_Guncel

  Küba'da ekonomik kriz ve değişim talepleri

  Küba’daki geniş katılımlı protestoları, salgın süreci, ekonomik sorunlar, ABD’nin baskıları ve bölge genelindeki gösteri dalgasının etkileri çerçevesinde açıklamak mümkün.

 • Yedek_Guncel

  'Lübnan'da Hizbullah kendi ekonomisini inşa ediyor'

  Ülkedeki siyasi ve ekonomik kriz koşulları altındaki Lübnan'da Hizbullah, tarımdan finansa uzanan geniş bir alanda devletin sağlayamadığı temel hizmetleri sunuyor. Hizbullah'ın bu suretle toplumsal tabanını genişletmek istediği öngörülüyor.

 • Yedek_Guncel

  Devlet Televizyonu Genel Müdürünü görevden aldı

  Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in Tunus Devlet Televizyonu Genel Müdürü Lesad Dahiş'i görevden aldığı açıklandı. Nahda Hareketi, Tunus'un Kalbi partileri ve Tunus Yaşamı Derneği hakkında da soruşturma başlatıldı.

 • Yedek_Guncel

  Peşmergeye bir haftada ikinci askeri yardım

  ABD öncülüğündeki koalisyon, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerine bir haftada ikinci kez askeri araç yardımında bulundu.

 • Yedek_Guncel

  Hıristiyanlardan Şeyh Cerrah Mahallesine destek ziyareti

  Siyonist İsrail baskısı altında bulunan Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ne dün üst düzey Hristiyan din adamlarından oluşan bir heyet destek ziyaretinde bulundu.