Siyonist rejimin destekçisi Japonya, ‘Gazze’ye yardım gönderin’ dedi!

Siyonist rejimin destekçisi Japonya, ‘Gazze’ye yardım gönderin’ dedi!

Bu ayın başında barbar İsrail rejimini ziyaret ederek tam destek verdiklerini bizzat bildiren Japon Dışişleri Bakanı, Gazze’deki insani krizin çözülmesi için ‘acil eylem’ istedi. Ateşkesten söz etmeyen Japon bakan ‘çatışmaya’ ara verilmesi talebinde bulundu.

Japonya Dışişleri Bakanı Kamikawa Yoko, başkent Tokyo’da düzenlediği basın toplantısında, bu ay içinde kentte gerçekleştirilen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda Gazze Şeridi’ne yönelik yapılan çağrıları anımsattı.

Gazze’deki insani krize çözüm amacıyla gıda, su, tıbbi bakım ve yakıta engelsiz erişimin sağlanması için acil eyleme geçilmesi çağrısını yineleyen Kamikawa Yoko, ilgili tüm tarafların uluslararası hukuka uygun davranması gerektiğini savundu.

Kamikawa Yoko, söz konusu çağrının, “insani yardımın engellenmeden sağlanması için acil eyleme geçilmesi, insani yardımların kolaylaştırılması için (çatışmalara) insani bir ara verilmesi ve bir insani koridor oluşturmayı” kapsadığını söyledi.

Gazze’de gidişatın anbean değiştiğini belirten Japon Bakan, G7 üyeleri ve uluslararası kuruluşlarla güçlü iletişimi sürdüreceklerini ve bölgede insani durumun iyileştirilmesine yönelik diplomatik çabaları ısrarla sürdüreceklerini bildirdi.

Kapitalizmin temsilcileri Gazze’de ateşkes istemedi

Japonya’dan siyonist rejime ‘tam destek’ ziyareti

Kapitalizmin yeni zirvesi Tokyo’da

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *