Nusayrat mülteci kampındaki evler bombalandı

Nusayrat mülteci kampındaki evler bombalandı

Gazze’nin orta kesimlerindeki Nusayrat Mülteci Kampı’na siyonist barbarların düzenlediği hava saldırıları sonucu aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 17 Filistinli Müslümanın şehid olduğu bildirildi. İşgalci, tarım alanlarını da bombalıyor.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki bir evi hedef alan siyonist savaş uçakları, 17 kişinin şehadetine, çok sayıda kişinin yaralanmasına sebep oldu. Ölenler arasında çocuk ve kadınların da bulunduğu belirtildi.

Şihab haber ajansının Gazze’den aktardığı anlık gelişmelere göre de siyonist savaş uçakları, Cibalya bölgesindeki Hademat Kulübü yakınlarında 5 ailenin evini bombaladı.

Han Yunus Mülteci Kampı’nın doğusundaki Beni Sehila beldesindeki tarım alanları da siyonist savaş uçaklarının hedefi oldu.

Öte yandan, işgalci İsrail’in Gazze’nin güneydoğusundaki Zeytun Mahallesi’ne yönelik saldırıları sürerken arazide şiddetli çatışmalar olduğu kaydedildi.

İsrail, Gazze’de 2 gazeteciyi daha katletti

Siyonist savaş uçaklarının Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanında 2 gazetecinin daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze’nin orta kesimlerindeki el-Beric Mülteci Kampı ve kuzeydeki Beyt Lahiye bölgesinde evleri hedef alınan kadın gazeteciler Ala Tahir el-Hasanat ile Ayat Haddura bombardımanda hayatını kaybetti.

Haddura, gelişmeleri aktarmak için muhabiri olduğu Alghad televizyon kanalına görüntülü bağlandığı yayında “Bu son video olacak.” ifadesini kullandı. “İşgal güçleri, Beyt Lahiye’ye fosfor bombaları attı. Bölgenin boşaltılması için bildiriler dağıttı” diyen Haddura, gözyaşları içinde şunları söyledi:

“İnsanlar deliler gibi yollarda nereye gittiklerini bilmiyor. Biz de evde bölündük. Bir kısmı çıktı, tabii kimsenin nereye gittiğini bilmiyoruz. Durum çok zor. Ya Rabbi, bizlere merhamet et.”

Ala Tahir el-Hasanat da Gazze’nin orta kesimindeki Beric Mülteci Kampı’ndaki evinin işgalci uçakları tarafından bombalanması sonucu yaşamını yitirdi.

Endonezya Hastanesinden Nasır Hastanesine gece 100 yaralı nakledildi

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan ve işgalci kuşatması altında olan Endonezya Hastanesinden Han Yunus’taki Nasır Hastanesine gece 100 yaralı nakledildiği belirtildi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, yaralıların nakil işlemi, Uluslararası Kızılhaç Örgütü ile yapılan koordinasyonla gerçekleştirildi.

Nasır Hastanesine nakille gelen bir yaralının yakını AA muhabirine, “Güç bela çıktık. Zeytun’daki okuldaydık orada bizi yıktılar, ettiler. Endonezya Hastanesine gittik. Oradaki doktorlar bizlere çok saygılı davrandılar. Henüz orada kardeşlerimiz var.” dedi.

Yaralı yakını, Endonezya Hastanesi ile burası arasında yol nasıldı? sorusuna, “Yol kıpkızıl ölüm dolu. Allah şoförün yardımcısı olsun. Güç yetiremiyorum.” yanıtını verdi.

Bölgedeki kaynaklar, Endonezya Hastanesinde halen 500 yaralı bulunduğunu, yaralıların Nasır Hastanesi ve Gazze Şeridi’nin güneyindeki diğer hastanelere nakilleri için çalışma yürütüldüğünü belirtti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *