İsrail, Lübnanlı milletvekilinin evini bombaladı

İsrail, Lübnanlı milletvekilinin evini bombaladı

İşgalci İsrail ordusunun, Lübnan’ın güneyindeki bölgelere düzenlediği ağır topçu atışlarında Lübnanlı milletvekilinin evini vurduğu bildirildi.

Lübnan resmi ajansı NNA’da yer alan habere göre, işgal rejiminin attığı top mermilerinden biri Lübnan’daki Şii Emel Hareketi Milletvekili Kablan Kablan’ın Meys el-Cebel bölgesinde bulunan evine isabet etti. Saldırıda can veya mal kaybı olup olmadığına ilişkin ise bilgi verilmedi.

Hizbullah Hareketi, bugün yaptığı açıklamada, işgalci İsrail’de 3 askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurmuştu. Söz konusu saldırılardan biri yarım ton ağırlığındaki Burkan füzesi ile gerçekleştirilmişti.

Hizbullah ve işgal ordusu arasındaki çatışmalar

İşgalci İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınır bölgesinde yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu şehid olurken 6 siyonist asker öldürüldü.

Hizbullah, bugün yaptığı açıklamada, Lübnan’ın güney sınırındaki askeri operasyonlarda şu ana kadar 1523 İsraillinin yaralandığını, çatışmaların başından bu yana 120 kilometrelik sınır hattında işalciye ait 40’tan fazla askeri noktayı hedef aldığını bildirdi.

İşgalci ise savaş uçakları ve İHA’larla düzenlediği saldırıların yanı sıra topçu atışlarıyla Lübnan’ı kışkırtmaya çalışıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *