Vefa Hastanesi bombalandı

Vefa Hastanesi bombalandı

Gazze Şeridi’nde yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi siyonist barbarların dün gece hedefi oldu. Gazze’yi işgal etmeyi beceremeyen siyonist rejim tüm sivil halkı ve sivil yapıları hedef alıyor.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, siyonist işgal güçleri Gazze’nin güneyindeki Zehra bölgesinde bulunan Vefa Hastanesi’ni bombaladı. Saldırıda hastane müdürü Mithat Muhaysin hayatını kaybetti, bazı doktor ve hastalar yaralandı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, hastanede yaklaşık 80 yaşlı tedavi görüyordu.

Gazze Şeridi’nde 1980 yılında kurulan Vefa Yaşlı Bakım Merkezi, yaşlıların barınması ve bakımı konusunda lider ve tek hastane olarak kabul ediliyor.

İşgal ordusu, gece boyunca Gazze’yi vurdu

işgalci İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına gece boyu düzenlediği saldırıda birçok Filistinli hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, “İşgal uçakları, Han Yunus’ta sivillerin bulunduğu binalara arka arkaya çok sayıda saldırı düzenledi. Saldırıda çoğu çocuk 26 Filistinli öldü, onlarca kişi de yaralandı.”

Sivil savunma ekipleri de basına, bombalanan binalarda çok kişinin cansız bedeninin çıkarıldığını arama kurtarma çalışmalarının da şu ana kadar devam ettiği bilgisini paylaştı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre işgal ordusu, kentin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi’nin çevresine hem havadan hem de karadan topçu ateşiyle saldırılar düzenlendi.

Aynı şekilde Cibaliye Mülteci Kampı ile El-Megazi Mülteci Kampı’nda bulunan Büyük Cami de işgalcinin saldırılarının hedefi oldu.

Siyonist savaş uçakları ayrıca Gazze Şeridi’nin Refah kentinde Ebu Hilal ailesine ait bir evi hedef aldı.

Yerel kaynaklar işgalcinin gece boyu Gazze’ye hem havadan hem de karadan topçu ateşiyle düzenlediği saldırılarda onlarca kişinin şehid olduğu ve yaralandığı bilgisini paylaştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *