ABD Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı: Dikkat çekmeyin

ABD Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı: Dikkat çekmeyin

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’deki vatandaşlarını işgalci İsrail’e yönelik protestolar sebebiyle uyardı. ABD’nin açıklamasında vatandaşlarına ‘kıyafet’ uyarısı yapması da dikkati çekerken ülkenin İzmir’de bulunan temsilciliğinin de kapalı kalacağı belirtildi.

İsrail destekçisi ve hamisi ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’deki vatandaşları için güvenlik uyarısı yayımladı.
Açıklamada “Türkiye’de Washington’ın dış politikasını eleştiren gösterilerin devam ettiği” kaydedildi. Türkiye’de ABD menşeli işletmelere yönelik fiziki saldırıların devam ettiğini belirten açıklama, bu yerde çalışan kişilerin de eylemlerde yaralandığı belirtildi.

Barışçıl olarak başlayan eylemlerde tansiyonun tırmanabileceği işaret edilen açıklamada “Amerikan karşıtı faaliyetlerin artması nedeniyle Türkiye’deki ABD hükümeti personeline, halka açık etkinlikleri ve hareketleri en aza indirmeleri, ABD’ye dair işaret ve logo taşıyan kıyafetleri giymemeleri, uyruklarına dikkat çekmemeleri ve Türkiye’nin Güneydoğu’sundaki ABD Adana Konsolosluğu’nu seyahat etmemeleri konusunda uyarıda bulunulduğu” belirtildi.

Açıklamada Adana Konsolosluğu’nun kapalı kalmaya devam edeceği belirtildi ve ABD’nin İzmir’de bulunan temsilciğinin de kapalı olacağı bilgisine yer verildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *