Siyonist barbar, Hamas’ı suçlamaya devam ediyor

Siyonist barbar, Hamas’ı suçlamaya devam ediyor

Amerikan NBC televizyonuna verdiği röportajda “Amacınıza ulaşmak için kaç sivilin daha ölmesi gerekiyor?” sorusu yöneltildi. Siyonist başbakan bu soruya yine Hamas’ı suçlayarak yanıt verdi.

– Hamas’ı ortadan kaldırma yönündeki nihai hedefinize ulaşmak için kaç sivilin ölümüne katlanmaya hazırsınız?

 Eğer bana kalsaydı hiçbir sivil öldürülmezdi. Eğer İsrail istediğini yapsaydı ve çağrılarımız dikkate alınsaydı, hepsi zarardan kurtulacaktı. Ve aslında bunu şimdi ve ne mutlu ki söylüyorum; Yüzbinlerce kişi tehlikeden uzaklaştı, çağrılarımıza kulak verdi ve Hamas’ın onlara silah zoruyla bölgeyi terk etmemeleri yönündeki tehditlerini aştı.

Sunucu, İsrail Başbakanı’na tüm dünyada artan Gazze saldırılarına yönelik protestolara değindi.

– Dünyanın her yerinde Gazze’deki sivil ölümlerine son verilmesi çağrısında bulunan protestocuları gördünüz. Bu savaşı küresel destek olmadan kazanabilir misiniz?

 Bizim barış için ittifakımız var. İsrail’i, ABD’yi, modern Arap devletlerini ve uygar dünyanın geri kalanını kapsıyor.

Sunucu Netanyahu’ya Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırıları karşısında sorumluluğu alıp almadığını da sordu.

– Saldırıyı atlamanızın herhangi bir sorumluluğu var mı?

 Savaştan sonra kapsamlı bir soruşturma yapılacağını ve ben dahil herkesin çok zor soruları yanıtlamak zorunda kalacağını söylemiştim.

– Sorumluluk taşıyor musun? Biraz sorumluluk taşıyor musun?

 Hepimiz sorumluluk taşıyoruz. Bakın kimse sorumluluktan kaçamaz. Bu sorun değil.

CNN spikeri ile kavga etti

Gazze’de yaşanan vahşetin sorumlusu siyonist başbakan Netanyahu, CNN International spikerinin “Neden sorumluluk almıyorsunuz?” sorusuna sinirlendi. Spikere tepki gösterdi ve ABD’yi suçladı.

– Sizinle röportaj yapacağımı öğrenen İsrail içinden birçok kişi bana ulaştı. Sizden duymak istedikleri tek şey 7 Ekim saldırılarını önleme ve halkınızı korumada başarısız olunmasıyla ilgili. Kişisel sorumluluğu üstlenecek misiniz? Buna ‘Sıra savaştan sonra gelecek’ dediniz ama neden şimdi sorumluluk almıyorsunuz?

– Bunu birçok kez cevapladım. Bu sorunun savaştan sonra yanıt bulacağını söyledim.

– Neden şimdi değil?

– İnsanlar zamanında Franklin Roosevelt’e Pearl Harbour’dan sonra bu soruyu sordu mu? George Bush’a 11 Eylül saldırılarından sonra sordu mu? Evet sorulması gereken bir soru.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *