Batının güdümündeki kuruluşlardan İsrail’e karşı yardım talebi!

Batının güdümündeki kuruluşlardan İsrail’e karşı yardım talebi!

Arap Parlamentolar Arası Birliği, uluslararası kuruluşlardan, işgalci İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’nde barbarca işlediği suçların derhal durdurulması hususunda müdahale etmelerini istedi. Bugüne kadar bu kuruluşlar kınama açıklaması dışında bir varlık göstermediler.

Arap Parlamentolar Arası Birliği Başkanı ve Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi başkanlığında, Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen olağanüstü kongrede, işgal altındaki tüm Filistin topraklarında ve Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına destek imkanları ele alındı.

Olağanüstü kongrenin ardından yayımlanan kapanış bildirisinde, “Uluslararası ve bölgesel örgütlerden, uluslararası toplumdan, savaşın derhal durdurulması için sorumluluğunu yerine getirmesi ve Filistin’e acil insani yardımların ulaştırılması için geçişlerin açılması yönünde çalışması” çağrısı yapıldı.

Askeri yollarla, Gazze’den Filistinlilerin zoraki göç ettirilmesi yönündeki herhangi bir çağrının kesin bir dille reddedildiği vurgulanan bildiride, bunun, bölgenin tamamında istikrarsızlığın yayılması ve Filistin halkının haklarının kaybolmasıyla sonuçlanacak Filistin davasının tasfiyesi anlamına geleceği vurgulandı.

Bildiride ayrıca, siyonist işgal rejiminin işlediklerinin “insanlık karşıtı savaş suçu” olduğu; bunların sonuncusunun da Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesine yapılan hava saldırısı olduğu vurgulandı.

Bildiride son olarak, işgalci İsrail’in katliamı genişletme çabasıyla 1948’den bu yana orman kanunu ile hareket ettiğine dikkat çekildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *