Almanya’da, Filistin’e destek veren futbolcuya sınır dışı talebi

Almanya’da, Filistin’e destek veren futbolcuya sınır dışı talebi

Bir Alman takımında forma giyen Fas kökenli Hollandalı futbolcu Nasır Mezravi’nin yaptığı Filistin paylaşımını gören Alman Hristiyan Demokrat bir milletvekili, futbolcunun kulüpten atılmasını ve sınır dışı edilmesini istedi.

Sosyal medya hesabından Mescid-i Aksa’nın fotoğrafına yer vererek Filistin’e desteğini ifade eden ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı yapan Bayern Münih takımında forma giyen Fas kökenli Hollandalı futbolcu Nasır Mezravi, İbrahim süresinden “Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma” mealindeki 42. ayeti paylaştı.

Bunun üzerine, Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili milletvekili Johannes Steiger futbolcunun hem kulüple ilişiğinin kesilmesi hem de sınır dışı edilmesini istedi. Steiger, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Nazilerin, Yahudi Kulübü adını verdiği Kurt Landauer’in kulübü işlerin bu şekilde devam etmesine izin veremez. Sevgili FC Bayern lütfen hemen kovun. Ayrıca onun Almanya’dan sınır dışı edilmesi için devletin tüm seçenekleri kullanılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Mezravi de Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, “Kendimi ve neyi savunduğumu açıklamak zorunda kalmam gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Dışarıda binlerce masum insanın öldürüldüğü bir durum var. Benim duruşum, bu dünyada barış ve adalet için çalışacağımdır. Bu da her türlü teröre, nefrete ve şiddete karşı olacağım anlamına geliyor. Bu yüzden neden benim hakkımda tam tersi düşünüldüğünü ve neden nefret dolu gruplarla ilişkilendirildiğimi anlamıyorum. Kontrolden çıkan bu korkunç çatışma nedeniyle her gün masum insanlar öldürülüyor. Hepimiz buna karşı olmalı ve buna karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Bu insanlık dışı bir durum.” görüşlerine yer verdi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *