Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ortak aday gösterdi

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ortak aday gösterdi

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi vardıkları mutabakat ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı adalığına Gelecek Partisi’nin kadın milletvekili ve görme engelli Serap Yazıcı Özbudun’u aday gösterdiler. Davutoğlu mesajında, Türk kadınının güçlü temsilcisi ifadesini kullanırken, Karamollaoğlu da kararın hayırlı olması diledi.

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi, TBMM Başkanlığı’na Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Serap Yazıcı Özbudun’u aday gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, konuya ilişkin Twitter mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Saadet Partisi’nin de desteğiyle Gelecek Partisi Antalya Milletvekilimiz Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun’u aday gösteriyoruz. Adayımıza destek vererek bizlere güç katan başta Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere tüm Saadet Partili kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Adayımız, Türk kadınının güçlü temsilcilerinden, Anayasa Hukukçusu Sayın Serap Özbudun’un TBMM Başkanlığı’na çok yakışacağına inanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Twitter mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Saadet Partimiz ile Gelecek Partisi’nin ortak TBMM Başkan Adayı Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun Hanımefendi olmuştur. Vardığımız bu mutabakatın ve yarın gerçekleştirilecek olan 28. Dönem TBMM başkanlık seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, değerli arkadaşımıza başarılar diliyorum.”

Adaylar kimler?

Meclis Başkanlığı için AKP ve MHP Numan Kurtulmuş’u,
CHP Tekin Bingöl’ü,
Yeşil Sol Parti Tülay Hatimoğulları Oruç’u,
İYİ Parti Cihan Paçacı’yı,
TİP Can Atalay’ı,
Saadet ve Gelecek Partisi, Serap Yazıcı Özbudun’u
DEVA Partisi Mustafa Yeneroğlu’nu aday gösterdi.

Mecliste yemin töreni ve başkan seçimi yapılacak

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *