AK Partili kadın vekiller istişare için bir araya geldi

AK Partili kadın vekiller istişare için bir araya geldi

AKP Genel Merkezi’nde “28. Dönem Kadın Milletvekilleri Tanışma ve İstişare Toplantısı” düzenlendi. Toplantının basına açık bölümünde vekillere başarılar dileyen ve kadın hakları vurgusu yapan konuşmaların ardından toplantı basına kapatıldı.

14 Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti genel merkezinde düzenlenen “28. Dönem Kadın Milletvekilleri Tanışma ve İstişare Toplantısı”nın açılış konuşmasını, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık’ın yerine getirilen Mahinur Özdemir Göktaş yaptı.

Milletvekillerine başarı dileyen Göktaş, seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhur İttifakı’nın, AK Parti’nin milletin teveccühüne mazhar olduğunu söyledi. Seçimlerdeki başarının önemli sorumluluklar getirdiğinin altını çizen Göktaş, “21 yıldır hayata geçirdiğimiz ve çıtasını yükselttiğimiz hizmetleri daha da ileriye taşımak, milletimizin kazanımlarını daha da artırmak için Türkiye Yüzyılı vizyonu ve motivasyonu ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte biz kadınlara düşen sorumluluğun da farkındayız. Çünkü güçlü toplumun güçlü ailelerden oluştuğunu, güçlü ailenin temelinin ise kadınlar olduğunu çok iyi biliyoruz.” ifadesini kullandı.

Göktaş, Türkiye’yi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu hedeflere ulaştırmak için çalışacaklarını bildirdi. Her zaman milletvekillerinin yanında olacağını belirten Göktaş, “Milletimiz için atacağınız hiçbir adımda kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.” dedi.

Ayşe Keşir: Kadınların iş gücü piyasasına katılımı arttı

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise partilerinin bir kadın hareketi olduğunu öne sürdü. Milletvekillerine başarı dileyen Keşir, AK Parti iktidarları döneminde kadınların siyasete katılım oranının yükseldiğini ifade etti. Keşir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kadınların siyasetin içinde etkin rol yapma kararlılığını ortaya koyduğunu söyledi.

TBMM’deki kadın milletvekili oranının yüzde 20’ye ulaştığını aktaran Keşir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kadın Kolları Teşkilatı’nı partinin üç ana unsurundan bir haline getirdiğini anlattı. İktidarları döneminde kadınların çok sayıda kazanım elde ettiğini savunan Keşir, “‘Kadın hakları’ diye yüksek sesle konuşulunca olmuyor bu işler. Bağırarak konuştuğunuzda iş yapmış olmuyorsunuz. Önemli olan icraat. Anayasa’nın eşitlik ilkesi, ‘kadın-erkek eşittir’ ilkesi başta olmak üzere Medeni Kanun’da, Türk Ceza Kanunu’nda, İş Kanunu’nda tarihe geçecek pek çok düzenleme AK Parti döneminde yapıldı.”

Kadınların iş gücü piyasasına katılımının arttığını söyleyen Keşir, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığını, eğitimin önündeki engellerin aşıldığını kaydetti.

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı devam etti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *