ABD’deki kamyon kazasından sonra İngiltere’de otomobil kazası!

ABD’deki kamyon kazasından sonra İngiltere’de otomobil kazası!

22 Mayıs gecesi Beyaz Saray karşısındaki parkın bariyerlerine bir kamyonun iki kere çarpmasının ardından dün de İngiltere’nin başkenti Londra’da bir kişi aracıyla Başbakanlık Ofisi 10 Numara’nın dışındaki kapılara çarptı.

ABD’de gerçekleşen kamyon kazasına ilişkin Gizli Servis İletişim Şefi Anthony Guglielmi, yaptığı açıklamada, “Gizli Servis veya Beyaz Saray personelinde herhangi bir yaralanma olmadı ve kazanın nedeni ve şekli soruşturma altında.” dedi.

Guglielmi, daha sonra Twitter’dan, kamyonun Washington D.C. polisi tarafından güvenli kabul edildiğini ve yapılan soruşturmada, “sürücünün güvenlik bariyerlerine kasıtlı olarak çarpmış olabileceğinin ortaya çıktığını” açıkladı.

ABD Park Polisi, U-Haul şirketine ait kiralık kamyonla gerçekleşen olayın failinin 19 yaşında Missourili bir genç olduğunu ve gözaltına alındığını belirtti.

Polis ayrıca, kazada yaralanan olmadığı, şüphelinin aracından ise bir Nazi bayrağı çıktığı, herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadığı bilgisini paylaştı.

Şüphelinin bir ABD başkanını, başkan yardımcısını veya bir aile üyesini öldürmek veya onlara zarar vermekle suçlandığı duyuruldu.

İngiltere’de benzer olay

İngiliz polisinden yapılan açıklamada, yerel saatle 16.20 civarında, bir aracın Başbakanlık Ofisi 10 Numara’nın dışındaki ana kapılara çarptığı belirtildi.

Açıklamada, polisin, cezai hasar ve tehlikeli araç kullanma şüphesiyle bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Herhangi bir yaralanmanın rapor edilmediği kaydedilen açıklamada, soruşturmanın sürdüğü duyuruldu.

Olayın ardından Başbakanlık önündeki Whitehall Caddesi trafiğe kapatıldı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *