Alkollü kullandığı makam aracıyla kaza yapan belediye başkanı özür diledi

Alkollü kullandığı makam aracıyla kaza yapan belediye başkanı özür diledi

Kırklareli’nin İnece Beldesi Belediye Başkanı CHP’li Şahabettin Vardar, alkollü olarak kullandığı makam arabasıyla geçirdiği trafik kazasına ilişkin açıklama yaptı. Halktan özür dilediğini belirten Başkan Vardar, “Bizlerin de zaafları olabiliyor, hatalarımız olabiliyor. Biz de insanız” dedi.

Kırklareli’nin İnece Beldesi Belediye Başkanı Şahabettin Vardar, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, eylül ayının ilk haftasında bir restoranda düzenlenen yemekli toplantı sonrası evine gittiği esnada trafik kazası geçirdiğini hatırlattı.anlattı

“Stabilize yolda 50-60 kilometre hızla gidiyordum çok iyi hatırlıyorum. Önüme köpek çıktı ve köpeğe vurmamak için frene bastım kaydı. El frenini çektim bu sefer de kaydı araba. Köpeği kurtardık. Evime 200 metre kadar mesafe kalmıştı. Tabii bu şekilde anılmak istemezdim. Bu konuyla ilgili halkımızdan özür diledim, yapmamam gerekiyordu ancak şoförüm de o gün izinliydi. Soruşturmada herhangi bir sorun yok. Bizlerin de zaafları olabiliyor, hatalarımız olabiliyor. Biz de insanız.”

Vardar daha sonra toplantıda 8 yıllık belediye başkanlığı görevi sürecinde yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı.

Ne olmuştu?

İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar belediyeye ait makam aracı ile İstasyon Mahallesi’nde trafik kazası yapmış, hafif yaralanarak ambulansla Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, tedavisi sonrası taburcu edilmişti.

Kırklareli Valiliği de bu kapsamda 6 Eylül tarihinde Vardar’ın hizmet aracını “hizmet dışı ve alkollü kullandığı” iddiasıyla inceleme başlatmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *