Yılman: Kapatın bu ileşitim fakültelerini, kandırmayın bu çocukları

Yılman: Kapatın bu ileşitim fakültelerini, kandırmayın bu çocukları

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, katıldığı canlı yayında, “Bu çocukları aldatmayın, kandırmayın. Zaten biz can çekişiyoruz. Yeni gelen nesile bunu yapmayın. Kapatın bu iletişim fakültelerini.” dedi.

(T24) – Habertürk’te Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem programında genç işsizliği konuşulurken Yılman’ın medya sektörüne ilişkin söyledikleri dikkat çekti.

İletişim fakültelerinin sayıca fazla olduğunu söyleyen Yılman, “Pıtırcık gibi dükkan altında fakülteler, üniversiteler… İletişim fakültesi için söylüyorum. Biz bu işi yapıyoruz. Buraya da genç arkadaşlar geliyor, karşılaşıyoruz. Etrafımda da var. Çok sayıda bana CV’ler de geliyor. Bu sektör şu anda can çekişiyor. Yazılı ve görüntülü medya can çekişiyor” ifadelerini kullandı.

Yılman, sözlerini şöyle devam etti:

“Dijital medya başlarda yükseldi, ancak maddi gelir sağlama açısından insanın kendi ekonomisini idare edebilme açısından ümit veren bir sektör değil. O yüzden bu kadar iletişim fakültesinin olması, çocukların ‘Efendim ben gideceğim Kemal Öztürk gibi televizyonlarda konuşacağım, yazılar yazacağım, Ebru Baki gibi olacağım, Sevilay Yılman gibi…’ Yok öyle bir dünya. Bu çocukları aldatmayın, kandırmayın. Zaten biz can çekişiyoruz. Yeni gelen nesile bunu yapmayın. Kapatın bu iletişim fakültelerini. 

İletişim fakülteleri her yerde. Bir de popüler ve göze hoş gelen bir meslek. Gençlerin ruhunu okşuyor ama yanlış yani. Bu gençlere yazık” dedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *