KPSS için yeni takvim 17 Eylül’de başlayacak

KPSS için yeni takvim 17 Eylül’de başlayacak

KPSS sınav sorularına ilişkin yaşanan skandalın ardından ÖSYM Başkanı görevden alınmış ve KPSS sınavı iptal edilmişti. ÖSYM’nin yeni Başkanı Bayram Ali Ersoy, yeni KPSS sınav takviminin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu. 

31 Temmuz’da yapılan KPSS sınavının iptal edildiğinin açıklanmasının ardından, beklenen sınav takvimine ilişkin açıklamayı Bayram Ali Ersoy yaptı. Ersoy, şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır.

Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir. Amacımız, tüm adaylara gönül huzuruyla katılacakları ve sonucunun adaletinden emin olacakları bir sınav ortamı sunmaktır. Ortaya çıkan eksiklikleri ve aksaklıkları, açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmak ve gereken tedbirleri etkin şekilde almak suretiyle, ÖSYM’nin milletimizin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *