Şahbaz Şerif, İsrail’in Gazze’ye saldırısını Twitter mesajı ile kınadı

Şahbaz Şerif, İsrail’in Gazze’ye saldırısını Twitter mesajı ile kınadı

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Pakistan’ın, işgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırılarını güçlü bir şekilde kınadığını belirterek, saldırıyı “İsrail’in terör eylemi olarak” nitelendirdi.

Başbakan Şerif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Cezasızlık ve barbarlığın bir yüzü olsaydı bu sonuçlarına aldırmadan Filistinlileri hedef alan İsrail’in yüzü olurdu.” ifadesini kullandı.

Şerif, aralarında 5 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 Filistinlinin şehit edilmesini, “İsrail’in terör eylemi olarak” nitelendirerek, ülkesinin Gazze’ye yönelik hava saldırılarını güçlü bir şekilde kınadığını kaydetti.

İsrail’in Gazze’ye saldırısı

İsrail ordusu, dün, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İslami Cihad Hareketine ait merkezleri vurduğunu açıklamıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda, aralarında 5 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 Filistinlinin şehid olduğu, 55 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.

İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri de İsrail’in saldırılarına karşılık Gazze Şeridi’nin çevresi, Tel Aviv ve merkezdeki şehirlere doğru 100 roket fırlatıldığını duyurmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *