Marmaris’teki yangına ilişkin Kirişci ve Soylu’dan açıklama

Marmaris’teki yangına ilişkin Kirişci ve Soylu’dan açıklama

Tarım Bakanı Kirişçi, “Yangını yarın kontrol altına alma durumumuz olabilir.” dedi. Bakan Soylu ise, “Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var” diye konuştu. Bakan Kirişci sözlerinin devamında, tatilcilerden helikopterlerin yaptığı sesten dolayı helallik istedi.

Geçtiğimiz günlerde Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını devam ederken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Soylu Marmaris’teki yangın bölgesine gelerek incelemelerde bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla ilgili gazetecilere açıklama yaptı. ‘Yangının nedeni sabotaj mı?’ sorusuna yanıt veren Soylu, “Yangının çıkışına dair şüpheli bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var. Arkadaşlarımız üzerindeler. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

Kirişci’nin açıklamaları şu şekilde:

Geçtiğimiz yıl gerçekten bir hadiseyi hep birlikte yaşadık. Bu coğrafyada Muğla geneli için söylüyorum yaklaşık 50 bin 500 hektarlık alanda yüreklerimiz yandı. Ama bakanlığımız orman genel müdürlüğümüz bu konuda boş durmadı. Bunların özellikle 28 bin hektarlık olan kısmı kendiliğinden doğal gençleştirme sürecine dahil edildi. 510 hektarlık kısmında da biz fidan dikme işlemlerine başladık. Bu çalışmalar halen devam ediyor. İnşallah bu yangın kontrol altına alınacak. Bugün akşam doğru bu konuda daha olumlu daha somut gelişmelerin olacağını bekliyoruz.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *