ABD Büyükelçisi Flake’den İYİ Parti ve HDP’ye ziyaret

ABD Büyükelçisi Flake’den İYİ Parti ve HDP’ye ziyaret

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffrey Flake, “siyasi partilere nezaket ziyareti” kapsamında İYİ Parti ve HDP’yi ziyaret etti. İYİ Parti ziyaretinde Meral Akşener ile görüşen Amerikalı Büyükelçi, HDP ziyaretinde ise Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü.

Flake, İYİ Parti’de

ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. İYİ Parti’den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener’in, siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake’i kabul ettiği belirtilerek, “1 saat süren görüşmede dünyadaki gelişmeler ve Türk-Amerikan ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan da hazır bulundu” ifadelerine yer verildi.

Flake, HDP Genel Merkezinde

ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake dün HDP Genel Merkezi’ne de ziyarette bulundu. Ziyaret HDP’nin resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Ziyaretten fotoğrafların paylaşıldığı Twitter paylaşımda, “Partimize nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü” denildi.

Açıklamada, görüşmede siyasi ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu belirtilirken herhangi bir detay verilmedi.

Jeffrey Flake, 26 Ocak 2022 tarihinde Ankara’daki görevine başlamıştı.

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeff Flake kimdir?

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *