Gaziantep’in Karkamış ilçesine 10’u aşkın havan mermisi düştü

Gaziantep’in Karkamış ilçesine 10’u aşkın havan mermisi düştü

Gaziantep’in Karkamış ilçesine dün akşam saatlerinde peş peşe 10’u aşkın havan mermisi düştü. Havanlardan biri Köprübaşı Hudut Karakoluna isabet etti. Bir asker hayatını kaybederken, 3 asker yaralandı. MSB

Son dakika haberlerine göre; saat 18:00 sıralarında Suriye’den gönderilen havan mermileri Gaziantep’in Karkamış ilçesine düştü. Son yarım saat içerisinde 10’u aşkın havan mermisi ilçedeki boş alanlara düşerken bir mermi ise Köprübaşı Hudut Karakolu’na isabet etti.

İhlas Haber Ajansı’nın aktardığına göre, karakolda bulunan 3 asker yaralanırken, bir asker hayatını kaybetti. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralı askerler, Gaziantep ve ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, hudut birlikleri tarafından angajman kuralları çerçevesinde saldırılara karşılık verildiği öğrenildi. Sınır hattındaki sıcak anların devam ettiği belirtildi.

MSB açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama geldi: “Hain terör örgütü tarafından Gaziantep Karkamış ilçemize ve Köprübatı Hudut Karakolumuza Suriye Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/ Havan saldırısı sonucunda 4 askerimiz ve 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır.

Ateş destek vasıtalarımızla meşru müdafaa ve cezalandırma atışları kapsamında belirlenen hedeflere misliyle karşılık verilmektedir.”

MSB, Karkamış ve Köprübatı Hudut Karakoluna yapılan saldırı sonrası başlatılan cezalandırma atışları sonucu etkisiz haline getirilen terörist sayısının 21e yükseldiğini bildirdi.

DHA’nın haberine göre de akşam saatlerinde Gaziantep’in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan Ayn El- Arap bölgesinden teröristler tarafından düzenlenen saldırıda havan mermileri hudut karakolu ve ilçe merkezindeki boş arazilere düştü.

Kentte endişe yaratan patlamanın ardından önlemler artırıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, saldırının ardından Karkamış ilçesine hareket etti.

 

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *