İsrail’den Suriye’nin başkenti Şam’a füze saldırısı

İsrail’den Suriye’nin başkenti Şam’a füze saldırısı

Beşar Esad rejimi, siyonist İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam’daki bazı askeri noktalarına karadan karaya füzeyle saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Suriye haber ajansı SANA, askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail’in yerel saatle 23.35’te Şam’ın güneyindeki Zakiye beldesi çevresinde rejim güçlerine ait bazı askeri noktaları, karadan karaya fırlatılan füzelerle hedef aldığını iddia etti.

Patlama seslerinin duyulduğu belirtilen haberde, “İşgal altındaki Golan Tepeleri’nden yapılan saldırıda maddi hasar meydana geldi.” ifadesi kullanıldı.

Başkent Şam ve çevresinde, rejim ordusunun yanı sıra İran destekli gruplara ve Hizbullah’a ait askeri noktaların bulunuyor.

İsrail, 2011’den bu yana Suriye saldırılarını sürdürüyor

Öte yandan, siyonist İsrail ordusu, 9 Şubat’ta rejim güçleri tarafından fırlatılan bir uçaksavar füzesine misilleme olarak rejim askerlerinin bulunduğu noktalara saldırı düzenlediğini açıklamış, Esed rejimi de başkent Şam’a düzenlenen söz konusu saldırıda bir askerinin öldüğünü, 5’inin yaralandığı duyurmuştu.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011’den bu yana Suriye’de İran destekli gruplara ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

İsrailli yetkililer, genel olarak Suriye topraklarına düzenlenen saldırılar konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *