Akar: Türkiye kendisine verilen tüm görevleri başarıyla yerine getirmektedir

Akar: Türkiye kendisine verilen tüm görevleri başarıyla yerine getirmektedir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Brüksel’de NATO Karargahına geldi. Türk Askeri Temsilciliğini ziyaret eden Akar, “NATO’nun değerlerini ve sorumluluklarını paylaşan Türkiye, 1952 yılından bu yana kendisine verilen tüm görev ve misyonları başarıyla yerine getirmektedir.” dedi.

Türkiye’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askeri Temsilciliğini ziyaret etti.

Personelle görüşüp devam eden çalışmalara ilişkin bilgi alan Akar, çok farklı faktörler ve etkenler nedeniyle hassas bir dönemden geçildiğini söyledi. Akar, “Türkiye’nin, 85 milyonun sizden beklentisi büyük. Bu yıl Türkiye’nin NATO’ya katılımının 70’inci yıl dönümü. NATO’nun değerlerini ve sorumluluklarını paylaşan Türkiye, 1952 yılından bu yana kendisine verilen tüm görev ve misyonları başarıyla yerine getirmektedir. Burası bir taraftan NATO görevlerine destek sağlarken diğer taraftan ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için önemli bir ortam.” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın NATO Karargahında NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askeri Temsilciliğini ziyareti

NATO Savunma Bakanları Toplantısı oturumlarına katılımı öncesinde NATO Karargahı’ndaki personel ile çalışmalara ilişkin toplantı gerçekleştiren Akar’ın, gün içinde bazı ülkelerin savunma bakanları ile ikili görüşmeler yapması da planlanıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *