Isparta 9 gün aradan sonra normale döndü

Isparta 9 gün aradan sonra normale döndü

Yoğun kar yağışı ile birlikte 3 Şubat’ta elektrik kesintisinin başladığı şehirde olumsuz etkilenen günlük hayat, karların temizlenmesi ve kentin tamamına elektrik verilmesinin ardından 9 gün sonra eski düzenine dönebildi.

Yoğun kar yağışının ardından 3 Şubat’ta elektrik enerjisi hatlarının koptuğu kentte günlük hayat olumsuz etkilenmişti. AFAD koordinasyonunda başlatılan seferberlik neticesinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 5 Şubat’ta gelerek çalışmaları yakından takip ettiği kentte yaşanan sıkıntılar giderildi.

Kent merkezi, ilçelerde ve köylerde oluşan elektrik arızaları giderildi, enerji hatları yeniden çekilerek, Belediye, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerince gece gündüz mesai yapılarak yollar ulaşıma açıldı.

Kent merkezinde biriktirilen karlar şehir dışındaki uygun alanlara çıkarılarak kaldırımlar, cadde ve sokaklar temizlendi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başlayan yoğun kar yağışı sonrası kent merkezinde 45-50 santimetre kar kalınlığı oluştuğunu söyledi. Daha sonra çalışmalara katılan ekiplerin sayısı artırılarak bin personele ve 125 araca çıkarıldığını vurgulayan Başdeğirmen, komşu illerden desteğe gelen araç ve personelle kentin tamamında kar temizliği yaptıklarını aktardı.

Isparta’daki bütün sokaklarda açılamayan yolun kalmadığını dile getiren Başdeğirmen, “İlk gün bir süre su kesintisi oldu, pompalara elektrik veremeyişimizden kaynaklandı. En kısa zamanda AFAD’tan istediğimiz güçlü bir jeneratörle su sorunu çözdük. Şu anda hayatımız tamamen normale döndü. Bütün yolarımız trafiğe açıktır. Tabii ki kış günündeyiz ilerleyen günlerde de kar yağışı olabilir, buna da hazırlıklıyız. Vatandaşlarımıza hizmet etmeye hazırız.” diye konuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *