Kuzey Marmara Otoyolu 17 saat sonra açıldı!

Kuzey Marmara Otoyolu 17 saat sonra açıldı!

Son dakika haberine göre İstanbul’da kar yağışı ve 30 aracın karıştığı zincirleme kaza nedeniyle dün kapanan Kuzey Marmara Otoyolu, yaklaşık 17 saat sonra Çatalca yönüne doğru tek yönlü trafiğe açıldı.

Kazanın meydana geldiği İstanbul istikametinde ise araç kaldırma çalışmalarının devam ettiği ve yolun önümüzdeki saatlerde trafiğe açılacağı öğrenildi. Bölgede mahsur kalanlar kurtarıldı. Öte yandan onlarca araç Beylikdüzü Hadımköy girişinde yolda kaldı.

İstanbul’da, Kuzey Marmara Otoyolu Yassıören mevkiinde dün öğle saatlerinde yaklaşık 30 aracın karıştığı zincirleme kaza nedeniyle yol trafiğe kapanmıştı.

İHA’da yer alan son dakika haberine göre etkisini arttıran ve gece boyunca devam eden kar yağışı, bölgeye çok sayıda aracın mahsur kalmasına neden olmuştu.

17 SAAT SONRA KONTROLLÜ OLARAK AÇILDI

Ekiplerin gece boyunca yaptığı çalışmalar sonucunda yol yaklaşık 17 saat sonra kontrollü olarak trafiğe açıldı.

Yolda yapılan kar küreme çalışmalarının ardından jandarma ekipleri Çatalca istikametine tek şerit halinde geçişlere izin verdi.

Kazanın meydana geldiği İstanbul istikametinde ise araç kaldırma çalışmalarının devam ettiği ve yolun önümüzdeki saatlerde trafiğe açılacağı öğrenildi.

BEYLİKDÜZÜ HADIMKÖY’DE BEKLEYİŞ

İHA’da yer alan son dakika haberine göre öte yandan, onlarca araç Beylikdüzü Hadımköy girişinde yolda kaldı.

Bölgede mahsur kalan araçlar trafiği durdururken, geceyi oldukları yerde geçiren sürücülerin bekleyişi sürüyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *