Aykut Edibali için devlet töreni yapıldı

Aykut Edibali için devlet töreni yapıldı

Ankara’da 80 yaşında vefat eden Yeniden Milli Mücadele Hareketi Lideri ve Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali’nin cenazesi, Ankara’da Meclis’te önceki gün düzenlenen törenin ardından dün İstanbul’da toprağa verildi.

14 Ocak cuma günü Ankara’da vefat eden Yeniden Milli Mücadele Hareketi lideri ve Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali için Meclis’te cenaze töreni düzenlendi.

TBMM Şeref Kapısı merdivenleri önündeki törene, Edibali’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz ile çok sayıda yeni ve eski siyasetçi ile Meclis personeli katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aykut Edibali’nin vefatı dolayısıyla eşi Filiz Edibali’yi telefonla arayarak taziyelerini iletti.

İstanbul’da cenaze töreni

Edibali’nin cenaze töreni Marmara İlahiyat Camii avlusunda pazar günü düzenlendi. Cenaze törenine, Edibali’nin yakınları, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Millet Partisi üyeleri katıldı.

Öğle namazına müteakip kılınan namazın ardından cenaze Nakkaştepe Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Aykut Edibali kimdir?

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 1942 yılında dünyaya gelen Aykut Edibali, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Bayrak, Gerçek dergi ve gazetelerinin kurucusu ve başyazarlığı görevlerini yapan Edibali, 19. Dönemde Kayseri Milletvekili olarak seçildi.

Islahatçı Demokrasi Partisi ve Millet Partisi Genel Başkanlığı da yapan Edibali, evli ve altı çocuk babasıydı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *