İletişim Başkanlığı: Türkiye ve BAE iş birliğinde kararlıdır

İletişim Başkanlığı: Türkiye ve BAE iş birliğinde kararlıdır

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesine dair bir açıklama yayınlayan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye ve BAE’nin karşılıklı olarak bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanarak ekonomik bağlarını güçlendirmeyi taahhüt ettiğini, bunun ise Türkiye’nin Körfez ile ilişkilerinde bölgesel istikrara katkı sunacak yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı kabulünün, Türkiye’nin bölgesel barış ve istikrarı sağlama çabalarının önemli bir göstergesi olduğunu savundu.

Türkiye ve BAE’nin iş birliği ile ilgili Altun, Türkiye-Körfez ilişkilerinde bölgesel istikrara katkı sunacak yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inandıklarını vurgulayarak şöyle dedi:

“Türkiye bölgede istikrar ve barış için her zaman önemli bir güç olacaktır. Özel şirketler arasındaki anlaşmaların yanı sıra borsalarımız ve liman yönetimlerimiz arasındaki yatırım anlaşmaları da ekonomik profilimizi güçlendirecektir. Önümüzdeki yıllarda ticari ilişkilerimizi geliştirmek en büyük önceliğimiz olacaktır. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır. Bunun, Türkiye-Körfez ilişkilerinde bölgesel istikrar açısından yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *