‘Ortadoğu Dörtlüsü’ Norveç’te toplandı Filistin’i konuştu

‘Ortadoğu Dörtlüsü’ Norveç’te toplandı Filistin’i konuştu

ABD-Rusya-AB-BM’den oluşan ve Orta Doğu Dörtlüsü adı verilen grup, Filistin’de İsrail sorununa iki devletli çözüm arayışı çabalarının ilerletilmesi çağrısında bulundu.

Ortadoğu Dörtlüsü bünyesindeki ülkelerin temsilcileri Norveç’in başkenti Oslo’da bir araya geldikten sonra yayımladıkları ortak açıklamada, siyonist devletin Filistin’deki ekonomik krize yardım etmeye yönelik adımlarını memnuniyetle karşılandığı vurgulandı.

Abluka altındaki Gazze’nin İsrail’e tehditleri endişelendiriyor!

Batı Şeria, Kudüs ve Gazze’deki şiddet olayları, İsrail’in yeni yerleşim birimi planları, Filistin’deki ekonomik kriz ve Gazze’den İsrail’e yönelik şiddet tehditlerinden derin endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, tüm taraflara bu sorunlara yönelik adım atma, reform yapma ve gerginliği artıracak tek taraflı adımlardan kaçınma çağrısı yapıldı.

Gazze’deki kırılgan durum karşısında insani çabaların sürdürülmesi, erişim ve hareket kısıtlamalarının hafifletilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, İsrail ve Filistin sorununa iki devletli çözüm bulma yönündeki çabaların ilerletilmesi çağrısında bulunuldu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *