Trabzon’da pist çatladı, uçuşlar 3 saat iptal edildi

Trabzon’da pist çatladı, uçuşlar 3 saat iptal edildi

Trabzon Havalimanı’nın pistinde meydana gelen çatlak nedeniyle uçak seferleri iptal edildi. Havalimanı pistinin sonuna doğru olan bölgede asfaltta deformasyon tespit edilmesi üzerine önlem amacıyla uçuş trafiği durduruldu.

DHA’nın aktardığına göre, sorunun çözümü için havalimanına ilgili kurumların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ekipleri de sevk edildi. Ekiplerin deformasyon olan alandaki çalışmaları sırasında bazı uçaklar, Ordu-Giresun Havalimanı ile Samsun Çarşamba Havalimanına yönlendirildi.

Uçuşlardaki aksamalar nedeniyle iç hat ve dış hat terminallerinde yoğunluk oluştu. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından havalimanı uçuşa açıldı ve seferler yapılmaya başlandı.

3 uçak Ordu-Giresun Havalimanı’na indi

Pistte ekiplerin hummalı çalışmaları sürerken, Trabzon Havalimanı’na inemeyen 3 uçağın, Ordu-Giresun Havalimanı’na yönlendirildiği, Trabzon’dan uçacak yolcuların ise otobüslerle buraya taşındığı öğrenildi.

Pistteki çatlak nedeniyle uçuşlarda yaşanan aksama nedeniyle, Trabzon Havalimanı’nın özellikle İç Hatlar Terminali’nde yoğunluk yaşandı.

THY’den açıklama

Trabzon Havalimanı’ndaki çalışma nedeniyle ilgili Türk Hava Yolları’ndan (THY) da uçuşlara ilişkin bilgi paylaşıldı.

Paylaşılan bilgide “Trabzon Havalimanı pistinde oluşan hasar nedeniyle iniş ve kalkışlar geçici olarak durduruldu. Trabzon seferini yapan uçaklar Ordu-Giresun Havalimanı’na yönlendiriliyor. Havalimanının ilk etapta saat 23.45’e kadar kapalı olacağı notamlandı. Trabzon için havada bulunan 2 uçağımız Ordu Giresun Havalimanı’na divert ediyor” denildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *