Sel bölgelerinde 47 kişi halen kayıp

Sel bölgelerinde 47 kişi halen kayıp

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sel bölgelerinde toplam 47 kişinin kayıp olduğunu söyledi. Ayrıca, “8 valimizi Sinop ve Kastamonu illerinde görevlendirdik. Köy yollarının ulaşıma açılması ve içme sularının iyileştirilmesi için çalışmaları koordine ediyorlar.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki çalışmalara ilişkin son durumu TRT Haber ekranında anlattı.

Kastamonu ve Sinop’ta arama kurtarma çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Sel bölgelerinden toplam 2 bin 381 vatandaşımız tahliye edildi. Bartın’da 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı. Diğer yardım faaliyetleri devam ediyor.

8 valimizi Sinop ve Kastamonu illerinde görevlendirdik. Köy yollarının ulaşıma açılması ve içme sularının iyileştirilmesi için çalışmaları koordine ediyorlar. Ulaşıma açılmayan çok az bir yolumuz kaldı. Hayatın normalleşmesi için yoğun gayret gösteriliyor.

“47 kişi kayıp”

47 vatandaşımız kayıp. İnşallah kimliklendirme, diğer işlemler bittiğinde ve arama kurtarma çalışmaları ile birlikte net rakamı da açıklayıp tamamlamış olacağız. Sosyal medyadaki iddialar üzücü. İnsanımızın moralini bozacak, sterese sokacak paylaşımlar kime fayda sağlıyor bilemiyorum.

Barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz Kızılay’ın koordinesinde, yeme içmelerine kadar ihtiyaçları gidermek için de bir taraftan faaliyet yürütülüyor. Türkiye’nin her yerinden İstanbul’dan tutun çok uzak noktalara kadar kısa sürede hayatı normalleştirebilmek için çaba var. Yardımlar 123 milyon 500 bin liraya ulaşmış durumda. İkinci el malzemeler ve bozulacak gıdaları gönderilmemeli. Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın her noktasına hakimiz. Büyük bir felaketle karşı karşıyayız ancak devletimiz büyük, vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak imkana ve güce sahibiz.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *