Hamas: İsrail’deki iktidar değişikliğini önemsemiyoruz

Hamas: İsrail’deki iktidar değişikliğini önemsemiyoruz

“İsrail’deki iktidar değişikliğini önemsemediklerini belirten Hamas Sözcüsü Zuhri, “Netanyahu’nun düşüşü, direnişin Kudüs’ün Kılıcı savaşında kazandığı zaferin sonuçlarından biridir” değerlendirmesinde bulundu.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İsrail’deki iktidar değişikliğini önemsemediklerini” kaydederek, “İsrail, Filistinlilerin haklarına el koyma ve öldürme politikalarında birleşiyor. Netanyahu’nun düşüşü, direnişin Kudüs’ün Kılıcı savaşında kazandığı zaferin sonuçlarından biridir.” ifadelerini kullandı.

Bergusi: Yeni hükümetin eskisinden farkı yok

Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri Mustafa el-Bergusi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Naftali Bennett hükümetinin Netanyahu hükümetinden bir farkı bulunmadığını belirtti.

Bennett’in eski Başbakan Netanyahu’dan “daha aşırı” olduğunu kaydeden Bergusi, yeni Başbakan’ın bağımsız bir Filistin devleti kurulmasına en çok karşı çıkanlardan biri olduğunun altını çizdi. Yeni İsrail hükümetinin yerleşimci, ırkçı ve sömürgeci olarak bir önceki hükümetten daha aşırı olacağını vurgulayan Bergusi, şunları kaydetti:

“Bu ırkçı hükümete halk direnişi, boykot ve yaptırım uygulayarak karşı çıkılması lazım. Hiç kimse bu hükümetle bir müzakereye girme düşüncesine dahi izin vermemelidir. Bennett, işgal altındaki Batı Şeria’da yerleşimleri genişleteceğini söyledi.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *