Libya Başkanlık Ofisinden yazılı açıklama

Libya Başkanlık Ofisinden yazılı açıklama

Türk heyetin NATO zirvesi öncesi Libya’ya düzenlediği ziyaretin ardından Libya Başkanlık Konseyi Başkanı el-Menfi’nin ofisinden yazılı açıklama yapıldı.

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, basın ofisinden yapılan açıklamada,  Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki heyetle başkent Trablus’ta bir araya gelen Menfi’nin, görüşmede, Türkiye ile ülkesi arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğine dikkati çektiği belirtildi.

Menfi’nin, Ankara ile iş birliği fırsatlarının ve ikili ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu da vurguladığı söylenen açıklamada, ayrıca Menfi’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Çavuşoğlu’nun, Türkiye’nin, Libya’nın birlik ve istikrarına destek verdiğini söylediği aktarıldı.

Heyet kimlerle görüştü?

Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki heyet, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi, Libya Milli Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ve Libya Başkanlık Konseyi üyeleri Abdullah El-Lafi ve Musa El-Koni ile yaptığı görüşmelerin ardından dün ülkeden ayrıldı.

Heyette kimler vardı?

Libya’ya giden heyette Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bulunuyordu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *