Mısır İstihbarat Başkanı Ramallah’ta

Mısır İstihbarat Başkanı Ramallah’ta

Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil’in, ateşkes sonrası ilk olarak Netanyahu’yu ziyaret etmişti. İkinci durak olarak Ramallah’ta Abbas’ı ziyaret etti.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, Mahmud Abbas, Ramallah’ta Mısır İstihbarat Başkanı Kamil ile bir araya geldi. Görüşmede, bölgede barış, güvenlik ve istikrara giriş anlamına gelen Filistin ulusal diyaloğu ve siyasi ufuk belirleme konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kamil, Mahmud Abbas’a Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin “atılan tüm adımlarda ve gerçekleştirilen girişimlerde Mısır’ın Filistin yönetimiyle çalışmayı ve koordinasyonu sürdüreceği” mesajını aktardı.

Mısır’dan İsrail’e, İsrail’den Mısır’a eşzamanlı ziyaretler

Mısır İstihbarat Başkanı Kamil, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği son saldırıların ardından ateşkesin kalıcı hale getirilmesi, Gazze’nin imarı ve Hamas’ın elindeki İsrailli esirler konusunu görüşmek üzere çıktığı bölge turunun ilk durağı İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya gelmişti.

Kamil’in ziyaretiyle eş zamanlı olarak Kahire’yi ziyaret eden İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi de Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile farklı düzeylerde benzeri konularda görüş alışverişinde bulunmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *