Binali Yıldırım’dan Peker’in iddialarına açıklama

Binali Yıldırım’dan Peker’in iddialarına açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, oğlu Erkam Yıldırım ile ilgili uyuşturucu ticareti iddialarına ilişkin konuştu.

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in, oğlu Erkam Yıldırım‘a yönelik uyuşturucu ticareti iddialarına Binali Yıldırım tepki göstermiş ve “şiddetle reddediyoruz” demişti.

Yıldırım, konuya ilişkin gazetecilerin sorularına dün verdiği yanıtta, konuyu yargıya taşıyacaklarını bildirdi. Yıldırım, ”Gerekli açıklamaları yaptım. Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız” dedi.

Yıldırım, ilk açıklamasında şöyle demişti:

“Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkam Yıldrım’ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyorum. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyorum. Bu olsa olsa ‘çamur at izi kalsın’ türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de Kovid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerinin tespiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı, bu münasebetle de onlarla birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla kendi biletini alarak, masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *