Erdoğan: Sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaktırlar

Erdoğan: Sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaktırlar

Sağlık çalışanları ile dün akşam iftar yapan Cumhurbaşkanı, “Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk’a yürüyenleri inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaktırlar, çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler” dedi.

Cumhurbaşkanı Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sağlık çalışanlarıyla birlikte iftar yaptı. Yemek sonrasında görevli sağlık personeliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğünden ayrılırken basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her akşam değişik bir yerde iftar yapma fırsatını bulduklarını, bu akşam da sağlık personeli ile bir araya geldiklerini söyledi. Erdoğan, koronavirüs salgını süresi içerisinde birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini, doktorundan hemşiresine, sağlık memuruna varıncaya kadar da birçok sağlık çalışanının Hakk’a uğurlandığını söyledi.

Hayatını kaybeden sağlık personeli arasında profesör, doçent ve doktor gibi her kademeden doktorların, hocaların bulunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kovid salgını sürecinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar ve gerek hastanelerde, gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular ve bu çalışmalar esnasında da tabi bazı bulaşlar oldu ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum, Şu anda hasta yağında olanlara Rabbimden şifalar diliyorum” dedi.

‘Peygamberimize komşu olacaklar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açık net söylemek lazım; özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk’a yürüyenleri inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaktırlar, çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar, bu kovid salgınlarıyla bu mücadeleyi yine aynı şekilde sürdürüyorlar” açıklamasında bulundu.

İftarda bir araya geldiği sağlık çalışanlarının her birinin üçer kişilik gruplar hâlinde ev ev dolaşarak, vatandaşlara sağlık hizmeti götürecek kadar fedakârlıkta bulunduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepsinden Allah razı olsun. Bu millet fedai can eden bir millet, hele hele doktorlarımız zaten tababet yeminine dört dörtlük sadık kalan kardeşlerimiz, hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların Ramazan-ı Şerif’i tebrik ederek, Ramazan Bayramına da kavuşmak duasında bulunarak, sağlık çalışanlarına ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftar programında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *