Hilal Kaplan’dan kongre savunması

Hilal Kaplan’dan kongre savunması

Hilal Kaplan: “Siz İstanbul Sözleşmesi’ni savunacağım diye binlerce kişi iç içe protesto yaptığınızda sıkıntı yok ama ülkenin en geniş kesimli partisi kongresini yapınca mı sıkıntı oluyor?”

Sabah yazarı Hilal Kaplan, pandemi döneminde kapalı alanda böylesine kalabalık bir kongre yapılmasını eleştiren muhalefete bugünkü yazısında tepki gösterdi. “Lebalep” başlıklı yazısında Kaplan, “Türkiye’nin en kalabalık örgütlülüğüne sahip bir partinin büyük kongresinde sosyal mesafeye ne kadar uyulabilirse, o kadar uyuldu. Kongre salonuna PCR testi negatif çıkmayan kimse alınmadı. Maskeler hep yüzlerdeydi.” dedi.

Kaplan, “Siz İstanbul Sözleşmesi’ni savunacağım diye binlerce kişi iç içe protesto yaptığınızda, rektöre karşı durmak için dip dibe yürüdüğünüzde, Nevruz kutlayacağım diye el ele halay çektiğinizde, CHP örgütleri olarak kapalı restoranları keyfi biçimde açtırıp yemekler verdiğinizde sıkıntı yok ama ülkenin en geniş kesimli partisi kongresini yapınca mı sıkıntı oluyor?” diye tepki gösterdi.

Sıkıntının esas sebebini ise Kaplan şöyle tanımlıyor:

“Esas sıkıntı, sokakta iki saniye maskesini çenesine indirmiş vatandaşın peşine takılan polisimiz ve onları kameralarla izleyip, sıradan vatandaşı korku müziği efektiyle adi suçlu gibi yansıtan medyadadır. Bu akıl dışı uygulamaları da gözden geçirmenin vakti geldi, geçiyor.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *