Zoom toplantısında silahlarını sergileyen ABD kongre üyesi

Zoom toplantısında silahlarını sergileyen ABD kongre üyesi

Koronavirüs nedeniyle toplantıların çevrimiçi ortama taşınması, bilgisayar ekranı karşısındaki kişilerin arka planlarının nasıl göründüğünü de önemli hale getirdi. ABD’de silah taşıma sevdasını her fırsatta dile getiren Cumhuriyetçi Kongre üyelerinden Boebert ise ‘çıtayı yükseltti.’

Toplu silahlı saldırılara çok kurban veren ve bireysel silahlanman tartışmalarının üst sıralarda yer aldığı ABD’de Kongre üyesi Lauren Boebert bir kez daha silah tutkusuyla gündemde. Boebert’in, Zoom üzerinden düzenlenen çevrimiçi bir komite toplantısında, raflarında tüfeklerin göründüğü bir kitaplığın önünde konuşmuş olması, kendisi gibi Cumhuriyetçi olanlardan alkış, Demokratlardan ise tepki topladı.

Sputnik’in aktardığına göre, ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nin Demokrat üyelerinden Katie Porter, Twitter hesabından Boebert’in söz konusu görüntüsü paylaşıp “Yığılan bulaşıklarımın ve üreyen bakterilerin Zoom toplantılarında en tehlikeli arka plan görüntüsü olduğunu düşünürdüm…” ifadesini kullandı.

Porter, çevrimiçi toplantılardan yansıyan oda ve arka plan manzaralarını değerlendiren ‘ratemyskyperoom’ hesabını da etiketledi.

​Hesap da “Güvenli olmayan silah stoku gülünüp geçilecek bir mesele değil” dedi; Boebert için Almancada bekar kadınlar için kullanılan ‘fraulein’ ve ‘faşist’ sözcüklerini kullandı.

​4 çocuk annesi Boebert de buna cevaben “Bunun stok olduğunu kim söyledi? Hepsi kullanıma hazır” dedi. Boebert, bu konuda yalan söylediğini yazan bir kullanıcıya da yeni bir fotoğrafla yanıt verdi.

​Kongre’de silah taşımakta ısrarcı olacağını söylemesiyle haberlere konu olan Boebert, Kasım 2020’deki seçimde Kongre’ye girmeye hak kazanmıştı.

Boebert’in Colorado’daki Rifle (tüfek) semtinde yine silahlara ve nişancılığa gönderme yapan ‘Shooters Grill’ adında bir restoranı var. Boebert, ABD Anayasası’nda kişilerin kendini ve mülkünü müdafaa için bireysel silah bulundurma ve kullanma hakkı getiren değişikliğin de (Second Amendment) sıkı bir savunucusu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *