Lokanta ve restoranlar Kabine toplantısını bekliyor

Lokanta ve restoranlar Kabine toplantısını bekliyor

Sağlık Bakanı Koca’nın açıkladığı “yerinde karar” ile esnafın talepleri Kabine toplantısında değerlendirilecek. Yeme içme sektörünün gözü bu toplantıda olacak.

Tedbirler esnetilsin beklentisi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda başta koronavirüs (Covid-19) olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konular ele alınacak.

TRT Haber’in aktardığına göre, Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda önlemlerin esnetilmesine ya da aynen devam ettirilmesine karar verilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın yönetiminde yeni bir döneme geçildiğini açıklamıştı. “Yerinde Karar Dönemi” ile bundan önce, Türkiye geneli için alınan ya da kaldırılan kısıtlama kararları, artık illere göre değişebilecek. Bununla birlikte, kısıtlama ya da bazı tedbirlerin esnetilmesi gündemde.

Esnafın gözü kısıtlamalar konusunda yapılacak değerlendirmelerde olacak. Hükümetin önceliği mücadelede bir zafiyet yaşanmaması. Ancak yine de talepler gözden geçirilecek.

Aylardır, paket servis ve gel-al dışında hizmet verilemiyor

Restoran ve lokantalar aylardır paket servis ve gel-al dışında hizmet veremiyor. Vakalar azalınca restoranların yeniden açılması gündeme geldi.

Yeme içme sektöründe, yarınki Kabine toplantısı sonrası esneklik sağlanması beklentisi oluştu. Toplantıdan bu yönde bir karar çıkarsa, restoran ve lokantalar belli kurallar çerçevesinde kapılarını yeniden açabilecek. Bu işletmeler Türk Standartları Enstitüsünce de denetlenecek.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *