Dijital Dünya Çalıştayı İstanbul’da yapılacak

Dijital Dünya Çalıştayı İstanbul’da yapılacak

Anadolu Yayıncılar Derneğince düzenlenen ve yeni iletişim teknolojilerinin ele alınacağı Dijital Dünya Çalıştayı 5-6 Mart’ta İstanbul’da yapılacak.

Anadolu Yayıncılar Derneğinden yapılan açıklamaya göre, çalıştayda, dijital dünya, yeni iletişim teknolojileri, geleneksel medya ve Türkiye’nin tanıtımı, yerel ve ulusal medyanın ülke tanıtımına katkısı, yeni tür yayıncılık ve Türkiye’nin tanıtımı, global bilgi ağları, veri güvenliği ve iletişim gibi konular ele alınacak.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, teknolojinin gelişmesiyle yeni bir medya düzeninin ortaya çıktığını belirterek, televizyon izleme ve gazete okuma alışkanlıklarının değiştiğine işaret etti.

“Kişisel verileri korumak önemli hale geldi”

Artık sanal ve dijital bir dünya olduğuna dikkati çeken Burhan, “Yeni bir reklam anlayışı ortaya çıktı. Kişisel verileri korumak önemli hale geldi. Geleneksel medyanın bundan etkilenmesi kaçınılmaz. Yerel medyanın yeni dijital ortama nasıl ayak uyduracağı gibi önemli konuları ele alacağız” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılması bekleniyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açılış konuşmasını yapacağı çalıştayda RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de bir konuşma yapacak. 5-6 Mart tarihlerinde İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisindeki Çalıştaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması bekleniyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *