Hollanda Adalet Bakanından ‘kural’ ihlali

Hollanda Adalet Bakanından ‘kural’ ihlali

Hollanda Adalet Bakanı’na kendi düğününde sosyal mesafe kurallarını ihlal etmesi nedeniyle küçük çaplı para cezası kesildi.

Hollanda’da Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus, kendi düğünü sırasında sosyal mesafe kurallarını ihlal etmesi nedeniyle, kendi bakanlığına bağlı bir savcılık tarafından 390 euro para cezası uygulandı.

Euronews’un aktardığına göre, savcılıktan yapılan açıklamada “Bakan Grapperhaus’a, 22 Ağustos’ta evlendiği tarihte sosyal mesafe kurallarını ihlal etmekten 390 euro para cezası kesilmiştir.” denildi.

Hollanda Adalet Bakanı'na 390 euroluk korona cezası

Bakan Grapperhaus, düğününde birçok davetli ile maskesiz ve yan yana çekilen fotoğrafları nedeniyle medyada ağır eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ayrıca Grapperhaus’un kendi partisi ve meclisteki bazı milletvekilleri de Covid-19 önlemlerini görmezden gelen Bakan’ın bu davranışıyla kredibilitesini kaybettiğini dile getirmiş, daha sonra Adalet Bakanı Grapperhaus özür dilemek zorunda kalmıştı.

Hollanda’da hükümet tüm vatandaşlara 1,5 metrelik sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri çağrısında bulunuyor.

Ülkede resmi rakamlara göre 18 Eylül itibariyle 84 bin 778 Covid-19 vaka sayısına ulaşıldı. Salgın kaynaklı ölü sayısı 6 bin 258.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *