Diyanet İşleri Başkanı, yeni atanan müftülere hitap etti

Diyanet İşleri Başkanı, yeni atanan müftülere hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ataması yapılan yeni il müftülerine hitap eden Başkan Erbaş, müftülük görevini, şehrin manevi önderi, rehberi şeklinde tanımladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni atanan il müftüleriyle video konferans sistemiyle görüştü.

İl müftülerine hayırlı olsun dilekleri ileten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bu mümtaz ve ulvi görevde Cenab-ı Hak sizlere muvaffakiyetler nasip eylesin” dedi.

Başkan Erbaş, müftülük görevinin önemine değinerek, “Şehrin manevi önderi, rehberi olmak çok önemli bir vazifedir. Tarih boyunca şehirlerin manevi rehberliğini müftülerimiz yapmışlardır. En zor ve sıkıntılı zamanlarda moral-motivasyon ve din hizmetleri olsun bir çok açıdan her vesileyle yaptıkları hizmetlerle toplumu diri tutmayı sağlamış ve toplumun kalbinde yer etmişler, insanların zihinlerinde iz bırakmışlardır” ifadelerini kullandı.

‘Amirliğiniz öne geçmesin’

Disiplinin olmadığı yerde başarının da olmayacağına dikkati çeken Başkan Erbaş, “Amirliğiniz, rehberliğinizin ve hocalığınızın önünde olmasın. İnsanlar samimi gayretleri, muhabbetleri ve sevgileriyle başarılı olurlar. Samimiyet en çok da hocaya yakışıyor. Bu samimiyetinizle inşallah bulunduğunuz yerlerde din hizmetlerini, din eğitimini, gençlere ve çocuklara yönelik eğitimleri, aileye yönelik eğitimleri en güzel bir şekilde yürüteceksiniz. Bunlar bizim en çok üzerinde durmamız gereken vazifelerimizdir” diye konuştu.

Video konferansa, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ve Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu katıldı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *