Amerikalı ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıldı

Amerikalı ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Amerika’da, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve hijyen malzemesi dağıtıldı.

New York ve New Jersey’deki ihtiyaçlı aileler

YTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı” kapsamında New York ve New Jersey eyaletlerindeki ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar ulaştırıldı.

Turkish American National Steering Committee (TASC) iş birliğiyle yüzlerce kişiye yardım elini uzatan YTB, ABD’de yaşayan Türk vatandaşları ve STK’ler aracılığıyla maske ve kumanya yardımlarını ramazan boyunca artırmayı planlıyor.

Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı kapsamında, dünyanın dört bir yanında Türk vatandaşları ve kurdukları STK’ler aracılıyla Kovid-19 salgınına karşı dayanışma faaliyetleri sürüyor.

Türk vatandaşları ile gönüllü kampanyalar

Bu çerçevede salgınla mücadelede iş birliği modelleri geliştirilerek Türk vatandaşlarının bu salgına karşı ülkelerinde yürüttükleri gönüllü faaliyet ve kampanyalara katkıda bulunuluyor.

Yardıma muhtaç ailelere yapılan yardımların yanı sıra Türk STK’leri tarafından üretilen maske ve önlükler ise faaliyet gösterilen ülkedeki hastanelere bağışlanıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *