İtalya’da bir milyarder koronadan hayatını kaybetti

İtalya’da bir milyarder koronadan hayatını kaybetti

İtalyan lüks ayakkabı markası Sergio Rossi’nin tasarımcısı ve kurucusu olan milyarder iş adamı Sergio Rossi, koronavirüs nedeniyle 84 yaşında hayatını kaybetti.

İtalya’nın kuzeyinde San Marino’ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan Cesena şehrindeki Maurizio Bufalini Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Covid 19 semptomları gösteren ünlü iş insanının yaşamını yitirdiğini duyurdu. Hastane yetkilileri Rossi’nin hangi gün ve ne zaman öldüğüyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Euronews’un aktardığına göre, Sergio Rossi firmasının tepe yöneticisi (CEO) Riccardo Sciutto yaptığı açıklamada üzüntülerini dile getirerek, “Rossi büyük bir ustaydı. Onunla tanışmak ve sonrasında onu temsil etmek benim için büyük onur. Onun vizyonu ve yaklaşımı, markamızı daha da büyütmek için her zaman bir yol haritası olacak.” diye konuştu.

Mart ayı başında Sergio Rossi grubu koronavirüsle mücadele amacıyla İtalyan hükümetine 100 bin euro bağışta bulunmuştu.

1935 yılında İtalya’da dünyaya gelen ve 1950’lerden bu yana ayakkabı tasarımı yapan Sergio Rossi, 1968 yılında ismini markalaştırmış, 2004 yılında dev şirketini Fransız lüks tüketim malları grubu Kering’e satmıştı. Sergio Rossi hayattayken Azzedine Alaia, Gianni Versace ve Domenico Dolce- Stefano Gabbana gibi ünlü tasarımcılarla birlikte de çalışmıştı.

İtalya’da ölüm sayısı 16 bine yaklaştı

Koronavirüs sebebiyle zor günler geçiren İtalya’da Covid 19 sebebiyle 15.887 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 130 bine yakın kişi de enfekte oldu. İtalya koronavirüs sebebiyle ABD, İspanya ve Fransa’nın önünde en çok can kaybı yaşayan ülke konumunda.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *