Depremde bir halta yaramayacaksanız, ne zaman yarayacaksınız?

Depremde bir halta yaramayacaksanız, ne zaman yarayacaksınız?

GSM operatörlerinin dünkü deprem esnasında devre dışı kalması ve sonrasındaki ilgisizlikleri karşısında gazeteci Fatih Altaylı, “Yıllardır cebindeki parasını aldığınız şu halkı adam yerine koyun” diye seslendi.

Gazeteci Fatih Altaylı, dün İstanbul’da gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından erişim problemi yaşanan GSM operatörlerine Habertürk’teki programında tepki gösterdi. Altaylı, “Eğer depremde bir halta yaramıyorsanız, ne zaman yarayacaksınız?” dedi.

Altaylı’nın kullandığı ifadeler şöyle: “Telefon bize lazım ve bu depremde lazım. Yani bundan geyik yapmak, tamam, hoş, güzel. Ama depremde can için önemli. Eğer depremde bir halta yaramıyorsanız, ne zaman yarayacaksınız? Çıkın bari iki satır açıklama yapın. Yıllardır cebindeki parasını aldığınız şu halkı adam yerine koyun. ‘Kardeşim biz bundan, bundan dolayı yapamadık. Yarın düzelteceğiz’ deyin, ‘Seneye düzelteceğiz’ deyin. Bir şey deyin. Bunca insan eşine, dostuna, sevdiğine, çoluğuna, çocuğuna ulaşamadı. Tam anlamıyla çuvalladınız, rezil oldunuz. Çok büyük konuştunuz, ‘Teknolojide böyleyiz’ diye. Bir halt olmadığınız ortaya çıktı. Şu kadarcık bir sallantıda hepiniz devrildiniz, kartondan evler gibi.” (Sputnik)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *