Doğum yapan eşini hastanede bıçakladı!

Doğum yapan eşini hastanede bıçakladı!

Gaziantep’te Ahmet Y., boşanma aşamasında olduğu Güldane Y.’yi doğum yaptığı hastanede ziyaret etti. Ahmet Y., barışma teklifini reddeden kadını birçok yerinden bıçakladı, dişlerini kırdı. Kadını ölümden kardeşi kurtardı.

Kadın cinayetleri durmuyor, durdurulamıyor. Her gün yeni bir cinayet haberi daha geliyor. Temmuz ayında her gün bir kadın öldürülmüş. Dün bu haberlere yenileri eklendi.

Gaziantep’te Ahmet Y. (35) ve Güldane Y. (28) sekiz yıl önce evlendi. Üçüncü çocuğuna hamile kalan Güldane Y., 6 ay önce eşinin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle evden ayrılıp babasının yanına yerleşti. Güldane Y., 3 ay önce de Ahmet Y.’ye boşanma davası açtı.

Önceki gün doğum için hastaneye giden Güldane Y., öğle saatlerinde erkek bebek dünyaya getirdi. Ahmet Y. de annesi ile öğleden sonra hastaneye gelip bebeğini gördükten sonra ayrıldı. Gece saatlerinde yeniden hastaneye giden Ahmet Y., eşini eve dönmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. Güldane Y. bu teklifi reddedince Ahmet Y., yanında getirdiği bıçakla eşini başından, kolundan ve yüzünden yaralayıp dövmeye başladı.

Güldane Y.’nin yanında refakatçi olarak kalan ablası Seda Güvercin’in araya girip yardım istemesi üzerine gelen hastane güvenliği Ahmet Y.’yi etkisiz hale getirdi. Ahmet Y. polislerce gözaltına alındı. Dişleri kırılan, başından, kolundan ve yüzünden bıçaklanan Güldane Y. ise hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

“Tutmasaydım öldürecekti”

Yaşadığı olayın şokunu atlatamayan Seda Güvercin, kız kardeşinin hastane yatağındayken bıçaklandığını belirterek olayı şöyle anlattı: “Hamileliği boyunca eşiyle görüşmedi. Dün (önceki gün) öğleden sonra doğum yaptı. Biz de doğumdan sonra eşine haber verdik, isterse çocuğunu görebileceğini söyledik. Önce annesiyle geldi. Hiçbir sıkıntı çıkmadan gittiler. Sonra 23.00 sıralarında tekrar geldi. Biz yine çocuğunu görmeye geldi diye düşündük. Sonra olaylar bir anda karmaşaya dönüştü. Bağırıp çağırmaya başladı. Güldane’ye ‘Evine dönmezsen, boşanırsan seni ben öldürürüm, cezanı kimseye bırakmam’ dedi. Biz sakinleştirmeye çalıştık fakat belinden bıçağı çıkararak kardeşimin göğsüne saplamaya çalıştı. Ben de elini tuttum araya girdim, boğuştuk. Ben tutmasaydım öldürecekti. Tutmama rağmen kardeşimin yüzüne ve başına en az 6-7 bıçak darbesi vurdu. Sonra yanağına vurdu, 4-5 dişini kırdı. Ben bu boğuşma sırasında zaten elini bırakmadım. Çığlık atıp güvenliği çağırdım. Kardeşimin durumu çok kötü. Yoğun bakımda tedaviye aldılar. Yatak kan içinde kaldı.”

(DHA/Cnn Türk)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *