Erdoğan, Jared Kushner ile görüştü

Erdoğan, Jared Kushner ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın Danışmanı ve damadı Jared Kushner’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Kushner ile iki saat süren basına kapalı görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığından herhangi bir açıklama yapılmadı. Görüşmeye katılan Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, kendi sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

BERAT ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMA

Berat Albayrak, ilk görüşmenin ardından, Kushner ile kendi yaptığı görüşmede ise ekonomik işbirliği konularını değerlendirdiklerini sosyal medya hesabından paylaştı:

ABD’DEN AÇIKLAMA

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Kushner’in Erdoğan’la yaptığı görüşmede, ABD Uluslararası Pazarlıklar Özel Temsilcisi Jason Greenblatt ve ABD’nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook’un da hazır bulunduğu kaydedildi.

Toplantıda, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunun ele alındığı belirtilen açıklamada, Filistin ve İsrail arasındaki sorunların çözümü için Ankara ve Washington’un gösterdiği çabanın konuşulduğu ifade edildi.

Açıklamada, görüşmede ayrıca, bölgesel şartların daha iyi duruma getirilmesi için yapılabilecek yatırımların gündeme getirildiği bildirildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *