‘Milletimiz bize oy vermeye mecbur değil’

‘Milletimiz bize oy vermeye mecbur değil’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisi adına yapılan aday adayları buluşma programına katıldı, Türkiye’de siyasetin sembolleri olduğunu vurguladı.

Milletimiz bize oy vermeye mecbur değil diyen Erdoğan konuşmasında şöyle dedi: “Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, her kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz.” dedi.

Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen “Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı“nda partililere hitap etti.

‘Türkiye’de siyasetin sembolleri var’

Erdoğan, Türkiye’de siyasetin sembollerinin bulunduğuna değinerek, “Bu sembollerin başında da belirli şehirlerde alınan neticeler gelir. Ankara da işte böyle sembol şehirlerden biridir. Bunun için biz tıpkı İstanbul’a olduğu gibi Ankara’ya da herhangi bir büyükşehir belediyesini kazanmak veya kaybetmek olarak bakmıyoruz. Çünkü Ankara başkenttir.” diye konuştu.

‘Kimse çizgimizin dışına çıkamaz’

Erdoğan, “Cumhur İttifakı’nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı’nın gereği ne ise tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz.” dedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *