Yargı tarihinin en ağır cezası ‘İstismar’a verildi

Yargı tarihinin en ağır cezası ‘İstismar’a verildi

İmam hatip ortaokulunda 18 çocuğa istismarda bulunan hademe 572 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, ‘yargı tarihinin en ağır cezası’ olarak değerlendirildi.

Adıyaman’ın Gerger ilçesinde yatılı okulda çocuklara cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan hizmetli Mehmet Sait Güler, 571 yıl 11 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 8. duruşmasında mahkeme heyeti davayı karara bağladı. Mahkeme heyeti mağdur 18 çocuk için sanığa ayrı ayrı ceza verdi. Sanık, ‘cinsel istismar’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’, ‘müstehcenlik’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlarından yargılandı.

Sputnik’te yer alan habere göre sanık Mehmet Sait Güler’in ‘Çocukların Cinsel İstismarı’ suçundan, her bir mağdur için 50 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına, TCK’nın 61/7. maddesi uyarınca ceza miktarı 30 yılı aşamayacağından sanığın neticeten 30 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Mağdurların her biri için ‘cinsel istismar’ suçundan 30 yıl hapis cezası alan sanık diğer suçlar kapsamında değişik oranlarda ceza aldı. Sanık toplamda 571 yıl 11 ay 25 gün hapis cezası alırken 8100 TL idari para cezasına çarptırıldı.

‘BULMUŞLAR BENİM GİBİ KERİZİ’Suçlamaları kabul etmeyen sanık Mehmet Sait Güler son sözünün sorulması üzerine, “Yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar, çocuklara baskı kuruyorlar. Üç günde ben nasıl böyle bir suç işleyeyim? Bulmuşlar benim gibi kerizi üzerime suç atıyorlar. Böyle mahkeme mi olur? Avukatlar da yalan yanlış beyanlarda bulunmaktadırlar. Ben hiçbir suç işlemedim. Suçlamayı reddediyorum, eğer bir suçum varsa idam edilmeyi istiyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *