İsrail Gazze’ye bir dizi hava saldırısı düzenledi, 18 noktayı vurdu

İsrail Gazze’ye bir dizi hava saldırısı düzenledi, 18 noktayı vurdu

İşgalci İsrail ordusu dün akşam (17 Şubat Cumartesi) Gazze Şeridi sınırındaki patlamada dört işgal askerinin yaralanmasının ardından Gazze Şeridi’ne bir dizi hava saldırısı ve topçu saldırısı düzenledi.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, işgal ordusunun Hamas’a ait 18 alana saldırı düzenlediğini ve hedefler arasında bir tünel ile eğitim alanlarının da olduğunu açıkladı.

İşgal ordusu uçaklarının tarım alanları ile İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bazı alanlara saldırı düzenlediği bildirildi.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, işgal ordusunun Eş-Şucaiyye Mahallesi’ndeki “Tunus” alanı ile Et-Tuffah Mahallesi’ndeki “El-Yermük” alanını hedef aldığını ifade etti.
İşgal ordusu uçaklarının ayrıca Gazze’nin orta kesimindeki “Salahaddin” alanına ve Han Yunus’un doğusunda bir alana saldırı düzenlediği kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal topçusunun Rafah kentinin doğusundaki Eş-Şevke ve El-Fihari bölgesine saldırı düzenlediğini söyledi.
İzzeddin El-Kassam Tugayları, hava savunma sistemlerinin Gazze’de birçok bölgeye saldırı düzenleyen işgal ordusu uçaklarına karşılık verdiğini açıkladı.

Bu arada, Yediot Ahranot gazetesi, Shaar HaNegev Yahudi Yerleşkesi’nde bir evin çevresine düşen füzenin maddi hasara yol açtığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *