Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

Elif İsmailoğlu

 • OD
  OD0

  Bağışla bizi, merhametini esirgeme, bizi şeytandan ve kötülerden esirge ya Rab, bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızdan affet… 

Yakup Döğer

 • Analık üzerine
  Analık üzerine0

  “Kadın ana olduğu için kahramandır, beşeriyetin minnetine layıktır. Çünkü doğurmak, emzirmek, büyütmek hiç kolay bir şey değildir. Bu sorumluluk erkek havsalasına sığmaz. Hatta bazı kadınların bile.”

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

 • Duygusal Manipülasyonlar
  Duygusal Manipülasyonlar0

  İslam dünyası toplumları, tarihin son birkaç yüzyılını bir yanda ideolojik-ırkçı seküler hegemonyaya, bir diğer yanda da, içeriden maalesef, otoriter-popülist-politik konformist hegemonyaya maruz kalarak, İslami özgürlüklerini kaybederek geçirdiler.

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?
  Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?

  Rabbimiz Allah kendisi hakkında ne kadar bilgi veriyorsa, o bilgiler ile yetinmek Allah’a inanan bir insan için yeterlidir… Yazımızın konusu olan “Rabbca Allah’ın lisanı mıdır?” sorusuna vereceğimiz tek cevap vardır.

Okuyucudan Gelenler

 • Sihrin Yapısı: Bilimsellik Sihri
  Sihrin Yapısı: Bilimsellik Sihri0

  Nesnellik ve objektiflik adına, “aklımız” başka yöne; subjektiflik ve müslümanlık adına, “kâlbimiz” başka yöne çekiyor bizi! Sahte ve yapay gerçeklikler üreten bir şizofren veya kişilik bölünmesi yaşayan, çaresiz bir hastaya benziyor durumumuz!…

Hüseyin Alan

 • Kaçınılmaz olan Kaçınılmazdı
  Kaçınılmaz olan Kaçınılmazdı0

  Türkiye’de olanlar, olması gerekenlerdi, çünkü rehber belliydi. Sosyal şartlar ve tarihsel bağlam buradaki insanları kapitalizmle yüzleştirdiğinde yapılacak tek şey vardı; İslam’ı yeniden yorumlamak. Hıristiyan ümmetin başından geçenleri tekrarlamak.

Mehmed Durmuş

Gülbahar Ay Satan

Mustafa Atav

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…3

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.