Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

 • Mustafa Bozacı: 480
  Mustafa Bozacı: 4800

  Biz bize düşenleri hakkıyla, hakkını vererek yapalım, Hakk’a teslimiyetimizi olabildiğince açıklık ve örneklikle ifa edip, hakkı temsiliyetimizi alabildiğince serahatle gerçekleştirelim, asıl mesele bu…

Elif İsmailoğlu

 • Saklı Bahçedeki Salıncak
  Saklı Bahçedeki Salıncak0

  Sonunda varması gereken yere varmıştı. Yukarıdan gördüğü o değişik ağaçlar, yakınına gelince daha da bir etkilemişti onu. Kokusu bile bambaşkaydı oranın. Biraz ilerledi, ayakları her attığı adımda gömülüyordu yemyeşil çimenlere. 

Yakup Döğer

 • Olduğun yerde misin?
  Olduğun yerde misin?0

  Olduğun yerde durabilmenin adamakıllı zorlaştığı dönemlerdeyiz. Artık aynı yerde durmanın zaman aralığıyla ilgisi kalmadı. Eskiden uzun seneler geçerdi de, insanları fikri ve fiziki olarak hep aynı yerinde görebilirdik. Fiziki olarak yerlerini değiştirmeleri çok daha uzun zaman sonrasına denk gelirdi.

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

 • Popülizmler Hiçbir Umuda Yer Bırakmıyor
  Popülizmler Hiçbir Umuda Yer Bırakmıyor0

  Öteki üreten bir kültür, öteki üreten bir uygarlık, insanilik/ahlakilik/vicdanilik iddiasında bulunamaz. Öteki üreten, öteki icat eden, imal eden bir zihniyet, öteki’ne hayat hakkı tanımamak üzere ayrımcı bir dil, ayrımcı bir dünya görüşü ve politika oluşturur.

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

 • Dinler ve Tanrıları
  Dinler ve Tanrıları0

  Diğer dinlerin tümünün tersine İslam’da ilah, ortağı ve benzeri olmayan bir “tek”tir. Yaratıcıdır, hayat vericidir, rızıklandırandır, güvenlik sağlayandır, öldürendir, yeniden diriltip hesap soracak olandır.

Mustafa Atav

Gülbahar Ay Satan

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.