Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

 • Ne, Nasıl, Niçin?
  Ne, Nasıl, Niçin?0

  ‘Ne yaptığınız, nasıl yaptığınızla’, ‘nasıl yaptığınız, ne yaptığınızla’ yakın ve ayrılmaz bir irtibat halindedir. Bunların da ‘niçin yaptığınızdan’ ayrı bir noktaya düşmemesi gerekir.

Elif İsmailoğlu

 • Geçti Dost Kervanı
  Geçti Dost Kervanı0

  Öyle ağlardı ki göz pınarlarında yaş kalmadığını hissettiği zamanlar olurdu, gözleri yanardı ve öyle kanardı ki yaraları, dayanma gücü kalmadığını sanırdı, artık bittiğini.

Yakup Döğer

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?
  Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?

  Rabbimiz Allah kendisi hakkında ne kadar bilgi veriyorsa, o bilgiler ile yetinmek Allah’a inanan bir insan için yeterlidir… Yazımızın konusu olan “Rabbca Allah’ın lisanı mıdır?” sorusuna vereceğimiz tek cevap vardır.

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

 • Canım Cennet İstiyor Ama..
  Canım Cennet İstiyor Ama..0

  “Müslümanların da tam olarak devletçi oldukları bu devrede, yine batılılar eliyle, mevcut devlet yapılanmasının yapısal olarak değişikliğe uğratılacağı, toplumsal modelin değişip başkalaşacağı şartlar gelişti.”

Mehmed Durmuş

Gülbahar Ay Satan

Mustafa Atav

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…1

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.