Mukaddes Özkan

 • Mukaddes Özkan – Hatıralarım (10. Bölüm)
  Mukaddes Özkan – Hatıralarım (10. Bölüm)0

  Getirdiklerimiz didik didik aranıyor, yemekler ellerindeki kocaman bir metal parçasıyla çorba gibi karıştırılıyordu. Aynı metal parçası herkesin getirdiklerine batıp çıkıyordu. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, evden gelen yemeği kokusundan tanıdığını söylerdi Ercümend. 

Mustafa Bozacı

Elif İsmailoğlu

 • Saklı Bahçedeki Salıncak
  Saklı Bahçedeki Salıncak0

  Sonunda varması gereken yere varmıştı. Yukarıdan gördüğü o değişik ağaçlar, yakınına gelince daha da bir etkilemişti onu. Kokusu bile bambaşkaydı oranın. Biraz ilerledi, ayakları her attığı adımda gömülüyordu yemyeşil çimenlere. 

Yakup Döğer

 • Aidiyet duygusu
  Aidiyet duygusu0

  Nereye aitse insan, oranın havasını solumak, suyunu içmek, toprağına gömülmek ister. İnsan, ait olmadığı yere bedenen uyum sağlasa da, ruhen ve zihnen asla uyum sağlayamaz.

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Allah’tan korkulmalı mı?
  Allah’tan korkulmalı mı?

  Elbette korkulmalıdır. Kâinatta her şeyi yaratan, yarattığı her şeyin sahibi olduğu gibi, onları yaratılışına uygun programlayan ve yarattığı her varlık üzerinde mutlak hâkimiyet sahibi Allah’dır.

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

 • Ezan Arapça mı?
  Ezan Arapça mı?0

  Dünyanın neresinde olursa olsun kendi diliyle okunan ezandan her millet aynı şeyi anlıyor, aynı çağrıyı duyuyor. İşitip itaat edenleri felaha ve salaha koşuyor. Ve ezan milletler, kültürler ve diller üstü vasfıyla her insanı kuşatıyor.

Mustafa Atav

Gülbahar Ay Satan

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.