Mukaddes Özkan

 • Mukaddes Özkan: Hatıralarım (9. Bölüm)
  Mukaddes Özkan: Hatıralarım (9. Bölüm)0

  Yıllar sonra, hatta yaşamının son zamanlarıydı, kadın-erkek ilişkileri konusu konuşuluyordu bir ortamda. Ben, o günlerde aramızda geçen o konuşmayı hatırlattım ve böyle bir şeyin nasıl olabileceğini sordum. Unutmamıştı ve cevabı çok güzeldi. Onore olmuştum doğrusu.

Mustafa Bozacı

 • Seyahat Notları
  Seyahat Notları0

  Biz birbirimizin aynasıyız! Görmek istediğimiz gibi olarak işe başlarsak gerisi gelecektir. Evet, göze büyük ve yük gelen bütün yolculuklar ufak bir adımla, karar verildiğinde, hatta o kapının eşiği (Dedik ya; kritik eşik değil!) aşıldığında başlar!

Elif İsmailoğlu

 • Saklı Bahçedeki Salıncak
  Saklı Bahçedeki Salıncak0

  Sonunda varması gereken yere varmıştı. Yukarıdan gördüğü o değişik ağaçlar, yakınına gelince daha da bir etkilemişti onu. Kokusu bile bambaşkaydı oranın. Biraz ilerledi, ayakları her attığı adımda gömülüyordu yemyeşil çimenlere. 

Yakup Döğer

 • Modern Müdahene – Uzlaşma Çabaları
  Modern Müdahene – Uzlaşma Çabaları0

  Müslümanlar cahiliyenin kendilerine dayattığı her türlü düşünce, fikir, akım, yol-yöntem ve varsa hepsine nebilerin örnek tavrından yola çıkarak tavır koymalı, herhangi bir uzlaşma arayışı içine girmemelidir.

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Amellerin Boşa Gitmesi
  Amellerin Boşa Gitmesi

  Nelere inanıp nelere inanmamamız gerektiğini Rabbimiz Kitab’ında tek tek belirlemiş, imanla ilgili belirlenmiş kurallara, ne bir ilave yapmayı ne de bir eksiltme yapmayı, Allah hiçbir kuluna müsaade etmemiştir.

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

 • Hüseyin Alan: Hicret Vizyonu
  Hüseyin Alan: Hicret Vizyonu0

  Ayetlerde, iman ettikten sonra bir haramı terk edip onun yerine bir helale geçmek hicret kelimesiyle ifade edilir. Dolayısıyla hicret Müminlerin, bu dünyada varlık sebeplerinin şuuruna ermesinin doğal bir gereği olarak karşımıza çıkar.

Mustafa Atav

Gülbahar Ay Satan

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.