Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

Elif İsmailoğlu

 • Su Verdim Ateşe
  Su Verdim Ateşe0

  Bir başka bahara ertelenmişlikler müptela olsan da çözülmezler ki! Hey Hak, ne çare… Sessiz sedasız geçen mevsimler ömrümüzü tüketiyor ve biz bunu bile bile geçemiyoruz önüne.

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • İlyas Yorulmaz: Allah’a Şirk Koşmak
  İlyas Yorulmaz: Allah’a Şirk Koşmak

  Rabbimiz kaçınılması gereken yasakların birinci sırasında, kendisine ortakların (şirk) koşulmasını dile getirmiş ve affedilmez bir suç olarak Nisa 48 ve 116’ıncı ayetlerde “Kesinlikle Allah kendisine şirk koşulmasını affetmez” diye bildirmiştir.

Hüseyin Alan

 • Siyer Notları: Tarih Şuuru ve Kavram Sistematiği
  Siyer Notları: Tarih Şuuru ve Kavram Sistematiği0

  Müslümanlar nezdinde tarih, iman küfür değerlerinin çatıştığı toplumsal sahnedir. Hak olanla batılın, salih olanla bozguncunun karşılaştığı ibretlik gösteri sırası, ecel sürelerinde şahitlendirmedir. Bu bağlamda eskiyen bir şey yoktur. Şu halde tarihsel olan beşeri olandır.

Mustafa Atav

Okuyucudan Gelenler

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.