Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

 • Had Bilmek
  Had Bilmek0

  Allah’ın davası dururken, Kan davası, Baba davası, Hısım akraba davası, Hamaset davası, Yer yurt, Irk, kabile davası, Hizip/parti mezhep davası mı güdelim?!

Elif İsmailoğlu

 • OD
  OD0

  Bağışla bizi, merhametini esirgeme, bizi şeytandan ve kötülerden esirge ya Rab, bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızdan affet… 

Yakup Döğer

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?
  Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?

  Rabbimiz Allah kendisi hakkında ne kadar bilgi veriyorsa, o bilgiler ile yetinmek Allah’a inanan bir insan için yeterlidir… Yazımızın konusu olan “Rabbca Allah’ın lisanı mıdır?” sorusuna vereceğimiz tek cevap vardır.

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

Mehmed Durmuş

 • Deprem, Ölüm ve Tesadüf
  Deprem, Ölüm ve Tesadüf2

  Hayatın hiçbir alanında Allah’ı işin içine dahil kılmayanlar depremde de şaşırtmadılar. Onca insan sağ olarak çıkartıldı enkazdan ama medyanın dilinde bu işlerin Allah’la bağlantısına dair bir şey işitmedik.

Gülbahar Ay Satan

Mustafa Atav

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…3

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.