Mukaddes Özkan

 • Mukaddes Özkan: Hatıralarım – 6. Bölüm
  Mukaddes Özkan: Hatıralarım – 6. Bölüm0

  Gün doğumu ve gün batımı yanmaya başlayan sobalardan çıkan dumanlar, sisle birlikte genizleri yakmaya başlardı. Bu koku o zamanlar insanları zehirleyecek kadar yoğun değildi. Sadece ayazla karışık, kışa özel bir kokuydu. Nerede olursam olayım linyit dumanının kokusu beni o günlere, çocukluğuma ve gençliğime götürür, genzimle birlikte yüreğimi de yakar hep.

Mustafa Bozacı

 • ÎLA
  ÎLA0

  Levminden kulların sakın korkma / Ahireti öncele ahd’et / Hakk’a ram ol yitiğindir hikmet

Elif İsmailoğlu

 • Gece sarıp sarmalamadan
  Gece sarıp sarmalamadan1

  Bir yanım “kal ve kaybol” diyor, “sen bir zerre, elbet yok olursun bu kadar siyah içinde….” Bir yanımsa “kanma bu tatlı suyun sesine; ilerledikçe gece, ormanın içinde sakladıkları dökülecek ve seni gizlemeyecek, örtemeyecek” diyor. Parça parça edip savuracak, dağıtacak!..

Yakup Döğer

 • Toplumun ve Bireyin Laikleştirilmesi
  Toplumun ve Bireyin Laikleştirilmesi0

  Esas amaç laik bir devlette laik bir toplum ve bu laik toplumun bireylerinin de laikleştirilmesidir. Yaşanan süreçte devlet laikleştirilerek, laiklik anayasal güvence altına alınmış, toplum ve birey de aynı düzlemde laikleştirilmeye çalışılmıştır.

Murat Kirişçi

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

Mustafa Atav

Gülbahar Ay Satan

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.