Mukaddes Özkan

Mustafa Bozacı

 • Hangi Ömer?
  Hangi Ömer?0

  Devran şu an, değerleri olduğu kadar, kişilikleri ve kimlikleri de öğüten bir modda işliyor. Bu hal ve gidişattan öyle ufak tefek, cılız seslerden başka bir memnuniyetsizlik de yok zahir! Tencere kapak misali…

Elif İsmailoğlu

Yakup Döğer

 • Devlet nedir, Hükümet nedir?
  Devlet nedir, Hükümet nedir?0

  Aşağıda da değineceğimiz üzere, hükümetler devletin yazılı anayasası sınırları içerisinde tüzüklerini hazırlarlar ve bu anayasanın belirlediği sınırlar dahilinde toplumsal işleri yürütür, devletin idaresini sağlar.

Murat Kirişçi

 • Hayatımız Yapay Zekâ
  Hayatımız Yapay Zekâ3

  “Yapay zekâ bir devrim olduğundan insanlık tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Yapay zekâ, önceyi yok ediyor, tarihi, coğrafyayı, dinleri, dilleri, ekonomileri, ulus devletleri, sosyal hayatı vs. Yırtıcı kapitalizmin tanımlı olduğu modern dönemlerden yıkıcı kapitalizme geçiş yapıldı. Evet, yıkıcı!”

Atasoy Müftüoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?
  Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?

  Rabbimiz Allah kendisi hakkında ne kadar bilgi veriyorsa, o bilgiler ile yetinmek Allah’a inanan bir insan için yeterlidir… Yazımızın konusu olan “Rabbca Allah’ın lisanı mıdır?” sorusuna vereceğimiz tek cevap vardır.

Okuyucudan Gelenler

Hüseyin Alan

Mehmed Durmuş

Gülbahar Ay Satan

 • Evrenselci Tarihselciler
  Evrenselci Tarihselciler0

  MS. 415, İskenderiye’de kadın filozof Hypatia taşlanarak öldürüldü. Muhammed (a) daha doğmamış ama hikaye aynı; akletmeyen zalimler, iktidarları için din adına zulüm üretti. Karanlık çağ diye nitelendirilen bu çağlar asırlar boyu devam etti. Büyük mücadelelerle Aydınlanma dönemine gelindiğinde artık kilise ve din adamları kendiliğinden saf dışı ediliyordu. Devlet laikleşmişti. Çünkü bilim, adeta dinin doğmalarına zıt

Mustafa Atav

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…0

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.